Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul? Legszíve...

Hogy mondják angolul? Legszívesebben.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
bizonyos mondatokban *most likely*-ként tudod használni
2010. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most likely: legvalószínűbb, nem legszívesebben. Ezt nem nagyon lehet így szó szerint lefordítani, írj konkrét mondatot.
2010. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi:) Hát ez nem illik be a mondatba valahogy (legszívesebben ledőltem volna a földre) Valami ilyesmire gondoltam inkább: I would rather take a nap...

Vagy ez így rossz? :S

2010. ápr. 5. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jelen idő, 2. conditional. I would rather have taken lenne nyelvtanilag múlt időben, de aligha hiszem, hogy ezt így mondják. Pl I felt like taking a nap.
2010. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
első voltam... az ténylg nem az, bocs. az uccsóra szavazok én is
2010. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek! :)
2010. ápr. 5. 20:53
 7/8 anonim válasza:
'Fain' ha mindenáron a 'legszívesebben' jelentést akarod használni. 'I would fain have taken a nap'.
2010. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fain elavult szó, három vaskos egynyelvű szótárban se volt benne. Ahol az interneten egyáltalán megtaláltam, ott archaikusnak minősítették.
2010. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!