Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készültök BME angol...

Hogy készültök BME angol középfok szóbelire?

Figyelt kérdés
Főleg a képleírásra és a szituációra gondolok.
2010. ápr. 3. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én kidolgoztam a "tételeket" összeszedtem hozzá a szavakat, vázlatokat, mit lehet mondani az adott témához.. DE, nem magoltam be semmit, hanem mindent mindig a saját szavaimmal mondtam el.
2010. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ja, a képleírásnál a lényeg, hogy próbálj elrugaszkodni a képtől, és belelátni dolgokat is. Pl ha orvosnál van a gyerek és szurit kap, akár a h1n1 mizériáról is beszélhetsz, hogy most csináltak egy rakat vakcinát, sokakat beoltottak stb..

A szituációra csak nagyvonalakban tudsz készülni, ott bármi lehet, de ha a tételeket tudod, attól bőven lesz annyi szókincsed, hogy megértsd.


Am én is most megyek 28án:D

2010. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Én kb. 14 éve úgy készültem rá, hogy előző este megittam másfél liter bort. Megcsalt a barátnőm, a KKB lepontozott a közösségi értékelésnél és a vizsgáim sem úgy sikerültek, ahogyan szerettem volna. Totál magam alatt voltam, ültem az ágyon egyedül a Schönherz egyik szobájában, néztem a sötétből a teliholdat, hallgattam, ahogy a többi szobában hangosan ünneplik a sikeres vizsgákat, és csak ittam. Másnap reggel elaludtam, épp hogy csak beértem, de totál laza voltam. Annyira nem érdekelt semmi, hogy eszembe sem jutott izgulni. Elém raktam egy képet, amin éppen egy agysebész team dolgozott a felnyitott fejű páciensen. Eldumálgattam a vizsgabizottsággal, és nevetve váltunk el egymástól. Csont nélkül sikerült az angol középfokú nyelvvizsgám.


(Egy volt BME-s)

2010. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*raktam = raktak
2010. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne állj meg, hanem csak mondjad mondjad. És mondd azt, ami csak eszedbe jut, nem kell, hogy igaz legyen, csak jól legyen angolul.


Mindenre reagálj, a YES és a NO önmagában nem elég!!

2010. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!