Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom megkülönböztetni a...

Hogy tudom megkülönböztetni a present perfect simplet és a present perfect continounst? Mert én sehogy se tudom

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

PPS: I have done

PPC: I have been doing (PPC-nél mindig have been + az ige -inges alakja van, most a példában a do)


Eléggé szembetűnő különbség szerintem. :)


Vagy úgy érted, hogy nem tudod megkülönböztetni, hogy nem tudod mikor melyiket kell használni?

2010. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mikor melyiket kell használni? mert majdnem ugyanaz de nem tudom hogy mikor hogy kell használni
2010. márc. 28. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

PPS: I have lost my keys. ( A+have/has+ige 3. alak)


Ezt olyankor mondják, amikor egy múltbéli cselekvésnek a jelenre is kihatása van. Tehát a fenti példamondat esetén elvesztettem a kulcsaimat, aminek az az eredménye, hogy most is el vannak veszve. Vagy ilyen mondat még például az I have been to London.


PPC: I have been waiting for the bus for two hours. ( A+have/has+been+ige+ing)


Az ilyet akkor használjuk, ha a múltban kezdődött, a beszéd pillanatában is folytatódó cselekvésről beszélünk.

erre példa még: I have been painting this picture since half past seven.

2010. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A have been -ing-et akkor is hasznaljuk meg, ha indokolunk.

"I'm so tired because I haven't been sleeping too much last night"

2010. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A have+been+ing maga a PPC. És ez alapján a honlap alapján egyáltalán nem csak indoklásra használjuk.

[link]

Egyébként ajánlom mindenkinek ezt a honlapot, egyszerű, érthető, és én például innen tanultam meg azokat, amiket a tanárom lusta volt megtanítani.

2010. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!