Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vettetek már részt mormonok...

Vettetek már részt mormonok által tartott nyelvórán?

Figyelt kérdés
Tudtok erről valamit? Milyenek az órák?
2010. márc. 25. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem de nem is mernék mert hatszor hipnotizálnak és átmossák az agyamat egy óra alatt. Egészen biztosan nem vallásos szervezet a mormon egyház.
2010. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
? nem igazán szimpatizálok a mormon vallással, úgyh. nem hiszem,h. igénybe venném a nyelvóráikat.
2010. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%

Én angoltanárnő vagyok, most 43 éves. Vagy 10 éve egyszer behívtam az udvarunkba két mormon fiút beszélgetni, de megmondtam nekik, hogy angolul beszéljünk, mert én gyakorolni akarom a nyelvet. Nem féltem, hogy átmossák az agyam, mert megvan a világról a magam elképzelése. Nekik is megvolt, de főleg magyarul tudták az igazán vallásos szavakat, angolul csak tanácstalanul egymásra néztek, és nekem kellett kisegíteni őket. XD

Pedig amerikaiak voltak... Valszeg betanult szöveget mondtak.

Szerintem csak idetolják őket, nemtom miért, az egyik azt mondta, járt már drogelvonón, lehet, hogy ez most az új életük része, de lehet, hogy azért, mert semmi máshoz nem értenek, vagy esetleg megfigyelnek dolgokat(?).

A nyelvoktatásról valszeg nem tudnak többet, mint az átlagember, de lehet szerencséd is, és tök jól tanít az illető. Ha ingyen van, és erős, független gondolkodású vagy, nem árthat egy kis beszélgetés anyanyelvűekkel, de legyél tudatában, hogy előbb-utóbb biztosan téríteni kezdenek.

2010. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főként a 3.-at :)

A múltkor állítottak meg az utcán, és mivel nem jehovák + ki tudja milyen vallásúak voltak, megálltam, mert a kisfiam sétáltatása közben amúgy sem túl sok interakcióban veszek részt :)

Egyébként úgy működöm, hogy minél jobban tukmálnak valamit, annál ellenkezőbb leszek. De ha "alattomosan" csinálják, akkor sem cserkészhetnek be:)

Egyedüli szimpi vallás (igazából nem is vallás) a Buddhizmus zEn ága, de még ott sem voltam kitartó :(

Na, szóval áprilisban kipróbáljuk és megírom a tapasztalatomat :)

(Sajna nincs most pénz angolt tanulni). :(

2010. márc. 30. 22:27
 5/10 anonim válasza:
100%
Én lassan 3 hónapja járok és nagyon szeretem. Nekem még egyszer sem mondták hogy térjek meg és nem is akarták átmosni az agyamat. Szoktak beszélni a vallásukról meg hogy ők miért hisznek benne de ennyi.Egyébbként próbáld ki ha nem tetszik ott lehet hagyni, senki nem kérdezi meg hogy miért nem mész többet.
2010. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én járok hetente egyszer. Vallásról szó sem esik, csak akit érdekel annak mesélnek. Kedves emberek, ma pl Halloween-bulivolt sok sütivel, mókás játékokkal, tökfaragás...szóval...igen nagyon veszélyes emebrek jujujjj :D
2010. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Van még valakinek tapasztalata a mormon angol nyelvórákról?

Legyen szíves írja le a tapasztalatait.

Esetleg van aki Székesfehérváron volt már náluk?

Köszönöm!

2011. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat jártam mormon angol órákra és számomra hasznosak voltak. Persze a misszionáriusok elég gyakran váltják egymást és némelyik tehetségesebb tanár mások kevésbé.

Összességében tök jó lehetőség, és ingyen van.

(Megtéríteni nem fognak senkit aki nem akarja és nem is erőszakosak. A tanítás számukra egy szolgálat.)

2011. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy zajlik egy ilyen tanóra? Csak leadják az anyagot, vagy a tanoncoknak meg is kell szólalnia? Vannak párbeszédek, esetleg csoportos feladatok? Most készülök elmenni egy ilyenre, de nem akarok beégni :)
2012. dec. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 éve járok, egészen jól megtanultam angolul és nem tudták átmosni az agyamat, tény hogy szoktak a vallásukról beszélni, de ez nem meglepő, ők első sorban misszionáriusok és az angolt a potenciális hívek számának növelése céljából oktatják. Kellemes a társaság, tényleg jókat szórakozunk. Nekem tetszik, amúgy a misszionáriusok 2 évet töltenek misszióban, aztán jön az utánpótlás. Persze ha nyelvvizsgára készülsz akkor keress valami komolyabbat.
2013. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!