Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ritka nyelveket beszélők,...

Ritka nyelveket beszélők, hogyan tudtok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik nyelvszakosok vagy legalábbis magas szinten beszélnek egy nyelvet, ami történetesen nem az angol. Én francia szakon végeztem az egyetemen, bár nincs tanári vagy fordítói végzettségem, de külföldi tanulmányaimnak és munkavállalásaimnak köszönhetően magas szinten beszélek franciául. Ez rendben is lenne, DE: bármilyen olyan álláshirdetést találok, amelyben francia nyelvtudást kérnek, szinte kivétel nélkül mindig kérik mellé az angolt. Sőt, angol az alap, a francia max. csak előnynek számít.

Legyünk őszinték, itt Magyarországon a többség az anyanyelvén kívül egyetlen nyelven sem beszél, én pedig, aki felsőfokon beszélek franciául, ugyanúgy nulláról indulok álláskeresésnél, mert nem vagyok perfekt angolból.

És ez nemcsak a franciára vonatkozik, németes, olaszos, spanyolos stb. állásokhoz is mind-mind kell angolul beszélni. MIÉRT??? Ez olyan, mintha a cipésztől elvárnák, hogy értsen az ácsmesterséghez is.

Miért nem lehet azt értékelni, ha valaki egy ritka nyelvet beszél felsőfokon???


2010. márc. 25. 01:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

ma 11:25


A könyvtár és a rendőrség sem versenyszféra. Ilyen helyeken a resztli dolgozik.

2010. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

"Márpedig egy könyvtárban nem bunkók dolgoznak"


Tehát aki nem beszél nyelveket az bunkó? Lehet, hogy valakinek van több százezer forintja nyelveket tanulgatni, de a legtöbb embernek nincs. Képzeld én nem tudok angolul és lehet, hogy én lennék aki lebunkóz téged, ha élőben találkoznánk.

2010. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hol írtam azt, hogy aki nem beszél nyelveket, az bunkó???

Éppen azt írtam, hogy lám, még egy könyvtárban is, ahol általában intelligens, művelt emberek dolgoznak, kevesen beszélnek angolul.

2010. márc. 28. 22:40
 14/19 anonim ***** válasza:
oké kérdező, de sztem most nem ilyen apróságokon kellene fennakadnod, mert te jóval nagyobb hülyeségeket írtál mint az a válaszoló. gondold át amit neked írtak. 1 nyelvet tudsz. nincs szakmád sem, és semmi más? csak panaszkodsz és kötekedsz itt.
2010. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Francia szakos bölcsész, ugye? Amikor mi jártunk iskolába, akkor nem volt ennyire egyértelmű, hogy az angol ennyire domináns lesz. Még nem késő pótolni. A francia felsőfok után az angol meg sem fog kottyanni. Csak állj neki!
2010. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
gondold át h i az ami érdekel, mit szeretnél tanulni merre utazni stb és ha megvan arra orientálódj.. pl i kell ahhoz és mit kell megtenni érte
2010. ápr. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"te jóval nagyobb hülyeségeket írtál"

Akkor kérlek, írd meg, pontosan milyen "hülyeségekre" gondolsz!

2010. ápr. 12. 09:35
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvégzel egy tanári kiegészítő képzést, vagy Msc-t, és akkor egyszakos tanárként már taníthatsz is.
2010. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Angol nélkül se otthon, se külföldön nem talàlsz melôt.-

értelmes munkàt pedig még Franciaorszàgban sem

2011. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!