Ritka nyelveket beszélők, hogyan tudtok elhelyezkedni?
Gondolok itt azokra, akik nyelvszakosok vagy legalábbis magas szinten beszélnek egy nyelvet, ami történetesen nem az angol. Én francia szakon végeztem az egyetemen, bár nincs tanári vagy fordítói végzettségem, de külföldi tanulmányaimnak és munkavállalásaimnak köszönhetően magas szinten beszélek franciául. Ez rendben is lenne, DE: bármilyen olyan álláshirdetést találok, amelyben francia nyelvtudást kérnek, szinte kivétel nélkül mindig kérik mellé az angolt. Sőt, angol az alap, a francia max. csak előnynek számít.
Legyünk őszinték, itt Magyarországon a többség az anyanyelvén kívül egyetlen nyelven sem beszél, én pedig, aki felsőfokon beszélek franciául, ugyanúgy nulláról indulok álláskeresésnél, mert nem vagyok perfekt angolból.
És ez nemcsak a franciára vonatkozik, németes, olaszos, spanyolos stb. állásokhoz is mind-mind kell angolul beszélni. MIÉRT??? Ez olyan, mintha a cipésztől elvárnák, hogy értsen az ácsmesterséghez is.
Miért nem lehet azt értékelni, ha valaki egy ritka nyelvet beszél felsőfokon???
Én magyarul beszélek. Ezt mindössze 7 millióan (10-1milió baba-2milió nemzetiségi) beszélik elfogadhatóan az egész világon és mégsem kapok munkát. Rossz nyelvet választottál ahogyan én is.
De ha normálisan válaszolnék akkor azt írnám, hogy egy francia nyelvet beszélő üzletkötő csak a franciákkal tud üzletelni. Míg egy angol nyelvű mindenkivel.
Ma az élet szinte minden területén az angol az a nyelv,amit a legtöbb ország állampolgárai ismernek.Még a német is elmegy,a francia csak a franciáknál előny.
Az orvosi,műszaki,informatikai nyelv szintén angol manapság.
Bölcsészdiplomával senki nem tud elhelyezkedni, legyen az szinte bármilyen szakos. Ha ez megnyugtat...
Az angol az sajnos alapnyelv, ezzel nem tudsz mit tenni. Manapság iszonyat elvárásai vannak a munkáltatóknak. Én több, mint egy éve keresek állást és nem vagyok válogatós, bár én most államvizsga előtt állok két egyetemi bölcsész szakon, mégis megpályázok minden eladói, árufeltöltői állást is az irodai munkák mellett, nem kellek a kutyának sem. Nekem középfokúm van angolból, németből most várom az alapfokú eredményét, a számítógép napi munkaeszköz számomra évek óta, soroljam?
Mégse kellek sehova. Irodai munkatapasztalaom viszont nincsen, csak eladóai, se protekcióm nincs, így lassan egy éve munknélküli vagyok, pedig lassan betelik a kiskönyvem, annyi helyre pályáztam és mint mondtam, nem vagyok túlzottan válogatós - ahhoz képest, hogy mennyit tanultam.
Sajnos ilyen világot élünk. És ezt még mi megfejeltük azzal, hogy bölcsészkarra mentünk...
Az, hogy valaki beszél angolul és ért a számítógéphez, az nem erény, hanem alapelvárás egy normális állásnál. Ezen felül kell még munkatapasztalat, vagy protekció. Pályakezdőként a kutyának nem kell az ember, én azt tapasztalom.
Ritka? xDD Na ne röhögtess. A franci az 5 világnyelv egyike, az Eu hivatalos nyelve. A spanyol a 3. a világon legtöbbet beszélt nyelvek listáján. Az angol pedig már alap mindenhol. Az hogy valaki jól beszél egy nyelvet, egyáltalán nem kiemelkedő. Egy jobb gimnáziumban is min 2-3 nyelvet lehet már tanulni.
"Ez olyan, mintha a cipésztől elvárnák, hogy értsen az ácsmesterséghez is."
Ez is röhejes. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az angol alap már mindenhol. Ha meg nem franci tolmács vagy akkor pláne ne csodálkozz. Bár a francia elterjedt nyelv, sok jó francia tolmács van szóval nincs szükséglet ebből tolmácsokra sem.
Nem értem valahogy ha franciául perfekt vagy, akkor hogy indulhatsz nulláról? Ha kellenél a céghez, akkor szerintem még angol tanfolyamra is elküldenének. Az meg egy dolog hogy mit írnak a hirdetésbe.
Egyébként ritka nyelvnek számít az orosz, holland, japán meg az ilyenek. De a francia, spanyol, olasz azok nem ritkák.
Ha tudsz idegen nyelven, az óriási előny. Mármint az egyéb végzettség mellett. Aki tökéletesen tud franciául és mellette mondjuk gépészmérnök, annak nagyon jó lehetőségei vannak. Feltéve persze, ha angolul is tud, az angol ugyanis nem "idegen nyelv", hanem alapelvárás, aki nem tud angolul, az manapság félanalfabétának számít.
Ha az egyetlen dolog, amit tudsz, az a francia nyelv, akkor ne számíts arra, hogy sok álláslehetőség fog várni, akkor ugyanis nem vagy képzett. Csak francia szakkal csupán egész kevés területen lehet elhelyezkedni, majdnem sehol.
"nincs tanári vagy fordítói végzettségem"
Akkor szerezz ilyen végzettséget, gondolom, nem kerülne többe 1 évnél, ha már elvégeztél egy francia szakot.
"Miért nem lehet azt értékelni, ha valaki egy ritka nyelvet beszél felsőfokon???"
Lehet értékelni, és értékelik is: nagy előny, ha van az angoltudás és egy jó szakma mellett ilyen tudásod is.
Középfokú nyelvvizsgám van németből, az angolom pedig alapfokú. Nem kellek így sehova. Megoldás? Angol nyelvtanfolyam. A végén lehet, hogy még nyelvvizsgázni is fogok.
Fel a fejjel, francia nyelvtudással az angol sem lesz nehéz!
"Az angol ugyanis nem "idegen nyelv", hanem alapelvárás, aki nem tud angolul, az manapság félanalfabétának számít."
Szerintem azért ez túlzás, mindenesetre ha ez így van, akkor a magyarok túlnyomó része félanalfabéta. Pl. nekem volt szerencsém könyvtárban dolgozni, ott alig volt, akinek használható angol nyelvtudása volt, nagyon sokszor engem hívtak, ha tolmácsolni kellett, pedig, mint említettem, én magamat nem tartom (jó) angolosnak. Márpedig egy könyvtárban nem bunkók dolgoznak. Hogy más példát említsek, egyszer egy (angolul is beszélő) francia ismerősöm bement a magyar rendőrségre, mert meglopták. Két óráig tartott míg találtak valakit, aki tudott vele beszélni, angolul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!