Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD középfok komplex, március...

ÖSD középfok komplex, március 19. Jön valaki?

Figyelt kérdés

Sorstársakat keresek :)

Ti hogyan készültök? Melyik feladattípustól féltek a legjobban? Most mentek először? Hogy érzitek, meglesz?


2010. márc. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

igen, viheted mindkettőt, csak majd bele fognak nézni, hogy nem írták e bele vmit.

nagyon szorítok nektek!! :D

majd írjátok meg, hogy hogy sikerült!!

2010. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés...:$ Neked miről kellett írni a leveleken?
2010. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
az 1. feladat, amikor 3 vélemény van kifejtve az az asztrológiáról szólt(én arról írtam), ugye volt a reklamálós, az meg oylasmi volt hogy nem jó állapotban szállítottak ki vmi kamerát, a 2. feladatra már nem emlékszem, és a harmadik, amikor ilyen schlagzeilék vannak az meg azt hiszem hogy környezetszennyezés és h mivel jobb utazni nyaralásra, repülővel v kocsival meg ilyenek.
2010. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Nahh akkor beszámoló: A Leseverstehen könnyebb volt, mint amire számítottam, de ettől függetlenül, nem tudom mennyire lett jó :) Én nem érzem rossznak, de hát ki tudja...

Na a Hörverstehen első feladata valami borzalom volt szerintem, csak tippeltem gyakorlatilag... (Ilyen állatokkal való gyógyításos szöveg volt) a második viszont jól sikerült, ott csak egy-két hibám lesz szerintem.

A Schreiben talán nem lett rossz, én a Tiere als Geschenke témáról írtam. De hát az meg szubjektív, nem tudom mennyire fog nekik tetszeni, de talán nyelvtani hibám nem sok volt.

És nektek hogy sikerült?

2010. márc. 19. 19:28
 25/46 anonim ***** válasza:
én ma felsőfokúztam németből. 10 éve tanulom a nyelvet 1 éve középfokúztam. A leseverstehen türhető volt, a hören siralmas, a schreiben nagyon jó. és egyébként 10.-es vagyok
2010. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Osztálytársam nekem is felsőn volt, ő az egészet siralmasnak találta :)
2010. márc. 19. 22:31
 27/46 A kérdező kommentje:

Na, megjöttem szóbeliről. SZÖRNYŰ volt. a Győrős szövegnél nem engedte hogy beszéljek gyakorlatilag, ilyeneket kérdezett, hogy milyen gyárak voltak Győrben az Audi előtt, meg hogy nagy e a munkanélküliség itt...aztán meg hirtelen előkapta, hogy a tokaji borról hallott, és hogy mik híresek még Magyarországon...majd megkérdezte, hogy merre van Tokaj, aztán váltott arra, hogy hát ő múzeumot szeretne látogatni, de olyat, ahol van német idegenvezetés is, én meg mondtam, hogy hát van a Xantus János, ott talán van, aztán mondtam, hogy de ha nincs, én lehetek a tolmácsa :) Aztán mondta, hogy ó akkor ha névjegykártyát ad, akkor felhívhat-e. Én meg, ja, natürlich, es ware toll. PFFFF.

Bild: egy pasit választottam, aki öreg és a pénzét számolgatja. kb annyiból állt az egész, hogy elmondtam 6x hogy milyen rossz az időseknek, mert kevés az álláslehetőség nekik, mert a társadalom a fiatalakat részesíti előnyben. erre megkérdezte, hogy hallottam e már az öregedő társadalom kifejezést, és hogy mi az, mire mondtam, hogy hát sztem az, hogy 1950es években sok gyerek született, akik mára már megöregedtek, de azóta kevés gyerek születik, így egyre weniger a gyerekek száma. PFFFFF

vita: az volt, hogy a laptop helyettesítheti e a füzetet a suliban. Na én ehhez egy csomó indokot leírtam, de nem engedte őket elmondani, csak azt mondhattam el, hogy drágák, és hogy fáj a szemnek. És belekezdtem volna a másik érvembe, de azt már nem egendte elmondani, és valami olyasmit mondott, hogy erre majd a következő vizsgán kerül sor :S :( Ez most mit jelent??? mindenesetre PFFFFFF

arról nem is bezsélve, hogy olyan kiejtése volt a nőnek...huhh, mintha a PRO7t kapcsoltam volna be, fullra. Ami tök szép, csak ha izgul az ember, nem fog fel semmit belőle.

2010. márc. 20. 14:44
 28/46 anonim ***** válasza:

Leseverstehen szerintem nagyon könnyű volt. Hörverstehen...no comment xD Utolsónál én is az állatajándékozósat választottam =D Sztem egész jó lett...

A szóbeli is mindenkinek ugyanaz? Vagy minden nap más? Mert én ugye kedden megyek. Képeken mik voltak pontosan? És melyik teremben voltál írásbelin? =b

2010. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

de úgy összességében is rossznak érzed?

és bunkó volt a csaj, v miért nem engedte,hogy végigmondd?


a városbemutatáson ugye nem lehet változtatni, a vitánál A és B feladatsor van(vagyis az egész sprechenből A és B van, csak a vitánál "szemmel látható"), és a képek közül meg mindig mást mutatnak.

2010. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
47%
biztos hogy meghúzott akkor
2010. márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!