Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD középfok komplex, március...

ÖSD középfok komplex, március 19. Jön valaki?

Figyelt kérdés

Sorstársakat keresek :)

Ti hogyan készültök? Melyik feladattípustól féltek a legjobban? Most mentek először? Hogy érzitek, meglesz?


2010. márc. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Győr, Krúdy, angol kéttannyelvű :) Baromi gyorsan repül ez az 5. év...pedig eddig ment a szenvedés, hogy legyen már vége, de most már nem nagyon várom... hülye érettségi.

És ti?:)

2010. márc. 16. 16:49
 12/46 anonim ***** válasza:

16:31 es vagyok

én pestre járok, a közgáz károlyiba, és még cs 10. es vagyok.

2010. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

1. vagyok. =b

19.08.Jaj de jó hogy írtál =D

De várjunk csak.Én úgy tudtam, hogy csak levélírásnál lehet szótárat használni. Most akkor egész írásbelinél?

A városbemutatós az a szituáció? Mikor pl utazol vonaton, és megismerkedsz valakivel, aki pont oda utazik, ahol laksz és el kell neki mondani a látnivalókat?

Én is 19 vagyok, általános 1.osztálya óta tanulok németet.

Ja és még egy újat mondtál, mivel azt sem tudtam, hogy a vitára van felkészülési idő. Jó vagyok...pf =D

Remélem sikerül...nem volt óccó...=b

Ja és az elég, ha csak csinosabban öltözök fel, ugye nem kell ünneplő?=D Barátomnak kellett, mikor volt (bár nem itt)...

Asszem ennyi=D

2010. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

az egész írásbelinél lehet szótárat használni, sőt nem is muszáj vinni,mert ott általában adnak előtte, de azért biztos, ami biztos :D és belenéznek,hogy nem írtál e bele valamit.

és igen, az a városbemutatós, amikor találkozol vkivel. nekem pl az is meglepetés volt, h nemcsak budapestet, hanem akármilyen várost bemutathatsz.

van a vita előtt felkészülési idő, egy könyvtárba kell bemenned, oda te nem vihetsz szótárat, hanem ott adnak, és negyed óráig szépen felkészülhetsz, aztán jön érted egy vizsgáztató.

nem kell ünneplő, sőt sztem még csinosan se muszáj, mert nekem tökre kiment a fejemből, hogy szépen kéne felöltözni,és tök hétköznapian mentem, de nem szólt senki egy szót se.

a szóbelitek mikor lesz am?

2010. márc. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Nekem szombaton, 13:00-kor. (elvileg)

Amúgy az írásbeli az mind egyben megy le? Tehát bemegyünk fél 3-kor és kijövünk olyan 6 körül?

2010. márc. 16. 19:48
 16/46 anonim ***** válasza:

nem, van közben negyed órás, vagy 10 perces szünet, meg közben bármikor egyesével ki lehet menni wc-re.

azt hiszem úgy volt, hogy leseverstehen, hörverstehen, szünet aztán a schreiben.

2010. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
Nekem írásbeli péntek reggel lesz, szóbeli pedig kedden.De még inkább felhívom őket, hogy hánykor, mert 2 időpont van a lapon amit kaptam. Egyik reggeli, a másik délutáni.
2010. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Szerintetek amúgy valahonnan le lehet tölteni az eddigi vizsgasorokat? Töltögettem én hasonlókat felkészítő könyvekből, meg ugye a próbavizsgát is megcsináltam, de mégis érdekelne, pontosan mik voltak élesben a vizsgán.
2010. márc. 17. 13:01
 19/46 anonim ***** válasza:

nekem is 2 időpont volt, és a délutáni érvényes sztem, de nekem át is húzták a másikat, de azért hívd fel őket.


sztem nem lehet sehonnan letölteni, legalább is én nem tudok róla, és is csak ilyen könyvekből készültem fel, meg 1 példa van fent a honlapon.

2010. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Jajj, holnap már vizsga! Nagyon izgulok...csak legyek már túl rajta :)

Azt szeretném még kérdezni, hogy vizsgán tudom, hogy lehet kétnyelvű szótárat használni, de mind a két felét? Tehát vihetem a Magyar-Németet meg a Német-Magyart is, ugye?

2010. márc. 18. 10:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!