Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD középfok komplex, március...

ÖSD középfok komplex, március 19. Jön valaki?

Figyelt kérdés

Sorstársakat keresek :)

Ti hogyan készültök? Melyik feladattípustól féltek a legjobban? Most mentek először? Hogy érzitek, meglesz?


2010. márc. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Szia! én ott leszek...Most megyek először. De inkább a szóbelitől félek. Még magyarul is elég nehezen kommunikálok...=S Te most mész először?
2010. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Ezt nézted már?

[link]

2010. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

@első: Igen, sőt, ez lesz a leges-legelső nyelvvizsgám is :) Nem tudom, mit várjak...én inkább az írásbelitől félek, a Leseverstehenes rész általában 13 pont szokott lenni a 20ból (a próbatesztek alapján), ez nem a legjobb:S Hörverstehen általában jól megy, de hát ki tudja, milyen hanganyagot kapunk most :S


@második: igen, sok egyéb típusú mellett ezt is megcsináltam, és ez elég jól sikerült, de én nem hiszem el, hogy ez ilyen könnyű :D Ez sikerült a legjobban a próbatesztjeim közül, én attól tartok a vizsgán sokkal nehezebbeket kapunk majd...(persze remélem, ez csak az én paranoiám)

2010. márc. 15. 17:42
 4/46 anonim ***** válasza:

Szia!(1.vagyok)

Írásbelitől nem tartok. Levélnél pedig szótárazhatunk, úgyhogy...=D jee

Hanganyag..hátjah...remélem nem valami recsegőshadarósartikulálatlan izét kapunk =S..

Szóbelire Te hogy készülsz? Témakörökkel?

Jah és van még egy félelmem=D mégpedig az, hogy nem fogok tudni bemenni...xD mikor befizetni voltam elég nehézkesen jutottam be (beengedett egy néni xD) utálom ezeket a gombnyomkodóskaputelefonosPesti házakat =D

Jah és mennyi idős vagy?mióta tanulod a nyelvet?

2010. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

szia!

bocs, hogy belepofátlankodok, én februárban voltam középfokún, gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

sztem a szóbelitől kell legkevésbé félni. velem tényleg nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, a képesnél tényleg csak az a lényeg, hogy beszélj és beszélj, mindegy,hogy miről, aztán,ha látják,hogy nem tudsz már végképp miről beszélni, akkor belekérdeznek.(elég hülye képek voltak, úgyhogy kell egy kis kreativitás, hogy el tudj vonatkoztatni.)

aztán van a vitázós, az is tök könnyű, meg ugye van negyed órád,hogy feltudj arra készülni szótárral. abba már eléggé belekérdeznek, de nem túl bonyolultan.

az a feladat is könnyű amikor be kell mutatni 1 várost egy külföldinek, mert azt végülis már megtanultad, a titok az,hogy mindenre fel kell készülni, hogy mi lehet a hobbija, de ha vmi nevezetességet nem ismersz, az sem baj, csak indokold meg h pl nem hallottál még róla v ilyesmi.

a vizsga elvileg nem nehezebb a gyakorlófeladatoknál, sőt nekem még könnyebb is volt, és van sok időd,hogy átgondold, meg ott a szótár is, az is sokat segíthet.

a hörverstehen volt nekem elég nehéz, de mindenki azt mondta, hogy nem volt könnyű, meg közben izgulsz, meg ilyenek, szov ott oda kell figyelni.

de így visszagondolva negyed olyan nehéz nem volt, mint amennyit paráztam rajta.

sok szerencsét!!

majd írjátok meg,hogy hogy sikerült!!:)

2010. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

19:08 es vagyok

azt akartam még kérdezni,hogy mióta tanultok németül?

nekem is elég gáz volt a bejutás..vmi munkás pasi engedett be..:D

2010. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

19 vagyok, most "tanulom" negyedik éve. Azért az idézőjel, mert eddig finoman szólva gyűlöltem a nyelvet, a tanár miatt, és úgy gondoltam, nem is lesz majd rá szükségem, szóval úgy komolyabban idén kezdtem el, azzal a tudással, ami 3 év alatt rám ragadt :) Muszáj, mert kell a nyelvvizsga-pont, és mivel angol szakot jelöltem, oda nem számíthatom majd be az angol felsőt (amit megkapok az érettségivel a kéttannyelvűs bizonyítványért), szóval nagyon nagyon kéne az a 35 pont. Így a német az egyetlen alternatíva. Amúgy választott érettségi tárgyam is az lesz, gondoltam ha készülök nyelvvizsgára, letudom az érettségis készülést is valamilyen szinten :)


19:08: dehogy "pofátlankodsz be" örülök, hogy van itt egy tapasztalt vizsgázó is :) Én is úgy vagyok vele, hogy a szóbelitől nem tartok, valahogy biztonságérzetet ad, hogy ott vannak a vizsgáztatók, akik kérdeznek, és talán segítenek, ha valami nem megy...viszont írásbelin tök egyedül vagyok...(Amúgy ismerőseim nekem is a februárira mentek, és ők is mondták, hogy nehéz volt a Hörverstehen)

2010. márc. 15. 22:45
 8/46 A kérdező kommentje:
Hopp, még az lemaradt, hogy Ti mióta tanultok németül? :)
2010. márc. 15. 22:46
 9/46 anonim ***** válasza:

19:10 es vagyok.

hát az, hogy tök egyedül vagy végülis igaz, de nem teljesen. én pl a bnőmmel mentem és úgy ültettek le minket,hogy egy asztal 2 végébe, de azért elég rendesen átláttál a másik papírjára, én a bnőmnek csomó mindent lesúgtam, meg rólam ellenőrizte a leseverstehent,és a hörverstehent, a felügyelő meg szinte alig volt bent a teremben, kint beszélgetett, szóval nem annyira vészes, meg hát a szótár jóbarátod:D

elvileg ez a 7. év, hogy tanulok németül, de ebből 4 év csak óránalvás volt, aztán a következő 2 évben sem igazán tanultam, csak th-t hallgattam, és úgy ragadt rám minden :D, és én is kéttannyelvűs vagyok, a 9. szintén csak óránalvásból állt, és most 10.ben a németórák még mindig lazák, de törire meg közgázra, meg ilyenekre azért kell tanulni, és így tanultam kifejezéseket, meg szavakat.

2010. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy melyik suliba jársz/jártok?
2010. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!