Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Jól írtam?

Angolosok! Jól írtam?

Figyelt kérdés

El kell mesélni egy történetet, én ezt írtam:

Múlt héten az úton elment előttem egy fekete macska. Utána elmentem vásárolni, és hazafelé elvesztettem a pénztárcámat. Visszamentem, hogy megtaláljam, de nem sikerült.


És angolul így próbáltam:

A black cat went past me on the road on a last week. I went away to shop then, and homeward I lost my purse. I rescue it in order to find it, but did not succeed.


De nem tudom, hogy vannak-e benne hibák. Segítenétek?

Előre is köszönöm.


2010. márc. 6. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
úgy rossz ahogy van
2010. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

went past me -> crossed my way

I went away to shop then -> Then I was going to shop

I rescue it in order to find it (meg akartad menteni??) -> I was going back to find it

2010. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekután CSAKIS ÉRTELMES VÁLASZT várnék...
2010. márc. 6. 14:05
 4/9 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm
2010. márc. 6. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, amúgy 1 jótanácsot fogadj meg, ami nekem már a hosszú évek alatt bevált, ne bonyolítsd túl. Gondolom nem rég óta tanulsz és szótárral rakod össze egy részét. Mindig hagyatkozz a legegyszerűbbre, nem szépirodalmi szöveget kell alkotnod :)
2010. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Last week, a black cat passed by in front of me. Then I went shopping and I lost my purse on my way to home. I went back to find it, but all in vain.


amit írtál az tiszta hülyeség. amit én írtál lehet hogy furának tartod de csak azér mer nem tudsz eléggé angolul...

2010. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 14:12-nek külön, és megfogadom a tanácsot! :)
2010. márc. 6. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem to home, csak home. És az all in vain irodalmi magasságai helyett teljesen megfelel az, hogy but I couldn't. A 2.-nak üzenem, hogy ide nem folyamatos alak kell.
2010. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
koszi. gondoltam de nem voltam biztos az "on my way home" -ban
2010. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!