Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német: Az "auf" és az "an"...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Német: Az "auf" és az "an" közötti különbséget el tudnád magyarázni? Bitte!

Figyelt kérdés
Danke vielmals.
2010. márc. 5. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én anno úgy tanultam, hogy auf, ha vízszintesen pl asztalra, an, ha függőlegesen pl falra. bár ez már sok sok éve volt :)
2010. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igaza van
2010. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én is így tudom.
2010. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

auf-ot kell használni, ha vízszintes felületről (pl. auf dem Tisch), a környezetéből kiemelkedő valamiről (pl. auf dem Turm) vagy elvont fogalomról (pl. auf der Stunde) van szó.

Ha függőleges felületről (an der Wand), egy tó vagy tenger partjáról (am Balaton), vagy egy utca vagy folyó mentéről van szó (an der Hauptstrasse), an-t kell használni.

2010. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez az elvont fogalmas dolog szerintem nem olyan biztos, hogy az auf-fal van, de a többi biztosan. Például ha gondolnak valamire az már an, mert az a kötelező vonzata a denken-nek.
2010. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"a környezetéből kiemelkedő valamiről (pl. auf dem Turm)"


A fa is kiemelkedik, mégis "am Baum" vannak a gyümölcsök. Bár terjed az, hogy "auf dem Baum". A németek se tökéletesek németből.

2010. márc. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A denken mellett valóban azért van an, mert az a vonzata, annak semmi köze az an és az auf közti különbséghez. Az mindig an, és kész, legyen szó elvont fogalomról vagy kézzel fogható tárgyról, netán élőlényről.

A fa pedig, úgy tudom, úgy van, hogy amennyiben díszek, gyümölcsök stb. vannak a fán, az "am Baum", ha viszont felmászunk a fára, akkor auf.

(A tegnapi 21.05-ös voltam)

2010. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, csak annyit tanultam erről, mint az első, kiegészítve azzal, hogy sok a kivétel, ezeket "be kell vágni", majd sokat gyakorolni (lehetőleg az életben is), ha mindig tudni akarod. Sajn nem minden szóhasználat magyarázható meg "logikusan".
2010. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!