Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni a...

Valaki eltudná magyarázni a királyi vármegyék és a megyerendszer közti különbséget?

Figyelt kérdés
Könyvből is, netről is próbáltam megérteni de valamiért nem megy. Hogy lehetett királyi vármegye és megyerendszer is egyszerre? Légyszi valaki szájbarágósan magyarázza el.
2010. jan. 28. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a 2 ugyan az. A vármegye is megye, csak éppen így hívják. Szerintem így van : (Királyi vár)megye rendszer. A megye és a vármegye nem sokban különbözik egymástól, csak annyiban hogy a vármegye központjában egy vár található, ott intézik a megyei ügyeket.:)
2010. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából ez csak a kommunista bagázs remekműve hogy a vármegyéről eltüntették a a vár szócskát mivel túlzottan történelmi volt. Lényegében a feladata szinte ugyanaz volt annyi hogy akkoriban még voltak kisebb nagyobb uradalmak tehát leginkább

Még valamelyik 1949-es undorító irományt olvastam, és körülbelül arról szólt hogy : Magyarország megtagadja 1000 éves múltját mert "jön a világforradalom a kommunizmus hatalmas eszméje" ami a (Horthy renszer illetve a világháború után a csődből felhozott a 2. (igazi)magyar köztársaság) többet ártott mint a tatárjárás Magyarországnak ugyanis szétzúzott egy nagyon fontos dolgot amit (még ha nem is vagyok mai magyar politika rajongó) a fidesz jól hangsúlyozott (bár kitudja milyen céllal) : Nincs magyar egység. Ezidő alatt tüntették el az egységes magyar gondolkodást a nemzeti kohéziót. Egy közép afrikai országot ahol 10x ilyen problémák vannak és a megélhetésért küzdenek nem merné szájára venni a nemzetét ,inkább megvédi azt az élete árán is . Ezzel szemben a magyar ember: "szar ez az ország itt kell hagyni nincs itt semmi jó" közben fogalma sincs mekkora érték ez a föld. Ne engedjük a hátulról bekiabáló kipás demagógok szavának ,de ne is legyünk gyűlölködőek mert azzal is csak az ő céljuk teljesül.

Bocsi a kitérőért.

Adjon az Isten szebb jövőt!

2011. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!