Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S. Vki el tudja nekem...

S. O. S. Vki el tudja nekem egyszerűen magyarázni a következő angol igeidőket?

Figyelt kérdés

Befejezett és folyamatos jelen.Befejezett és folyamatos múlt.Mikor használjuk és hogyan képezzük őket?

Nagyon köszi annak aki válaszol!<3


2011. febr. 28. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Najó...Most akkor a befejezett folyamatos jelen és múlt, a befejezett jelen és múlt+folyamatos jelen és múlt vagy a befejezett jelen és múlt+befejezett folyamatos jelen és múlt érdekel?! Csak, mert az nem igazán derül ki abból, amit mondtál :D.
2011. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ebből semmit nem értettem:)


írd le az angol nevüket:D

2011. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Na jó...

past particle = 3. alak


Befejezett jelen:

have + ige past particle

jelentése:

Ha valami a múltban történt és a "jelenben" vagy kevéssel előtte ért végett*

Ha valami a múltban történt és hatása van a jövőre

Ha valami a múltban nem rég történt


*I have just repaired my car.

Épp most javítottam meg a kocsimat.



Folyamatos befejezett jelen:

have + be past particle + ige ing alakja

Ha valami a múltban történt és a jelenben is csinálja és a jövőben is folytatni fogja

Ha valami folyamatos cselekedett esetén kell Befejezett jelent használni. (tehát amit normális Befejezett jelennel kéne, de ha sima jelen lenne, akkor folyamatos jelent használnál)


A yet, already, just, always általában befejezett igeidőt használunk. Illetve a so előtti vagy a because utáni tagmondat is általában befejezett igeidejű.


Befejezett múlt/befejezett folyamatos múlt


Ugyanúgy, mint előbb, akkor használunk folyamatost, ha jelenben is azt használnánk.**

Mikor?

Ha valami a "rég múlt"ban történt, azaz, ha ki akarja fejezni milyen rég is történt vagy több múltbeli cselekvés között ki akarunk hangsúlyozni, hogy az egyik előbb történt (tehát ha azt sorolod, hogy mi mindent tettél tagnap, akkor eszedbe ne jusson ezt használni)

Képzés:

Sima:

have múlt alakja (2.) + ige past particle-je

folyamatos:

have múlt alakja + be past particleje + ige inges alakja


Különben azért írok ilyeneket, mint "have múlt alakja" és "be past particleje" a "had" és "been" helyett, mert ez így van logikailag.

Ha megnézed a befejezett folyamatos jelen az befejezett + folyamatos jelen have + (be + inges ige) past particle alakja, míg a befejezett múlt az (have + past particle) múlt alakja azaz a befejezett jelen múlt időben, ha ezt megérted és a sima, befejezett, folyamatos jelent, illetve sima jövőt és múltat érted, akkor már az egészet érteni fogod szinte.



**Ha ez így nem világos, akkor szólj és leírom pontos "definíció"szerűen

2011. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz!Érthető így!De én nem tudtam h van olyan,h befejezett folyamatos múltxĐIgazából ezekre gondoltam:Present Continuous(folyamatos jelen),Present Perfect(befejezett jelen),Past Continuous(folyamatos múlt) és a befejezett múltat nem tom angolul:D
2011. márc. 1. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Past Simple (ige 2. alakja)

-Valamit a múltban, ADOTT időpontban csinált.


I did my homework yesterday.


Present Perfect (have + v3)

-valamit pont most fejeztem


I have just done my homework.(Épp most végeztem)


-valami már megtörtént, végbement (nincs időpont)


I have already done my homework.


illetve a múltban kezdődött, jelenben is tart, bár ez lehet folyamatos perfect is. még biztos vannak, amikor ezt használjuk, de most nincs kedvem gondolkodni:D



Present Continous (be + verb + ing)


-valamit éppen most csinálok


I am doing my homework.


Past Continous (be v2 + verb + ing)


-valamit csináltam a múlt egy megadott időpontjában


I was doing my homework at this time yesterday.

2011. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kössz szépen:D
2011. márc. 2. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!