Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni példákkal is akár az angol múlt időt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 18:16
1 2
 1/11 anonim válasza:

12 van belőle. Kérdés melyik érdekelne.

Dohár Péter könyveit ajánlom.

Vékonyak és érthetőek.

ha megírod melyik igeidő érdekel megpróbálom röviden elmagyarázni.

Ez azért így fórumon keresztül nem könnyű ám, hidd el.

2009. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
főleg a múlt!amúgy köszi,nem akarom megvenni a könyveit,hanem egy magyarázat érdekelne
2009. nov. 4. 19:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal még mindig csak 4 van :O
2009. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

20.08-as!

a tudomány jelenlegi állása szerint igenis 12 van.

Mindháromból négy négy.

Kérdező melyikhez kell magyarázat?

Az egyszerű múlt idő és a folyamatos múlt idő szerintem egyszerű.

a másik kettő már gázosabb. Konkrétan mi nem értesz?


Az egyszerű múlt idő használatának esetei:

1. I sold my car yesterday. (Egy meghatározott időben megtörtént cselekvést említünk.

2.. When I was a kid, I played football every day.

Egy múltbéli szokásunkról beszélünk.

3.He got into the car, started the enginen and pulled away.

( Különféle de egyidőben történt eseményeket említünk.


Kérdezve: Did he/ she stb.........?

Tagadások: I didn't...........stb..............


A folyamatos múlt idő használatának esetei:


1. I was doing the test at this time yesterday. ( Olyan eseményről beszélünk, amely a múlt egy meghatározott időtartamában történt.

2. I was watching the match on TV when suddenly the sreen went black . Olyan cselekményt említünk amely éppen akkor zajlott, amikor egy másik esemény is megtörtént.

3.My wife was watching the match while I was doing the washing up. ( A múlt egy meghatározott időtartamában egyszerre, párhuzamosan zajló eseményekről beszélünk.

Kérdés: Were you........ ing.....?

Tagadás: I wasn't...........ing..........


Ezek nagyjából az első kettőnél, hogy milyen esetekben használt és hogy hogy néz ki az alakjuk.

Az egyszer múlt tehát létige ( I, you, he, she,it, we, you, they) és a cselekvő ige második, vagyis múlt idős alakja.

A folyamatos múlt idő létige múltas alakja( I was, you were, he was, she was, it was, we were, you were, they were) és az ige "inges" alakja.


A harmadik és a negyedik angol múlt bonyolultabb. Én magyarázom azt is szívesen csak azért tudjam már mit nem értesz pontosan, mert azért nem írnám le az egész nyelvtankönyvet, ha lehet.


Írd meg érthető voltam-e eddig.

2009. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

22.27-es vagyok. Másodiknak: ezer bocsánat, persze hogy négy van. ahogy a kérdést olvastam, nemmúlt időt, igeidőt értettem valamiért.

Bocsi.

2009. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Na, hol vagy kérdező?
2009. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azaz igazság h miután vettük a szenvedő szerkezetet már azse nagyon ment aztán jött a múlt amiből szinte semmit.Olyat tudok max h ed-re végződnek a múltas szavak.a jelen megy.(később gondolom lesz a jövő is).
2009. nov. 7. 22:35
 8/11 anonim válasza:

Hát persze nemsokára veszitek a jövőt is.

A passziv sem nehéz.

Nem azt mondod, hogy "a macska felmászott a fára", hanem, hogy a "macska fel van mászódva a fára".


Akkor a múltból most hány időt vettetek. A simple past-ot, csak ha jól értettem. Nos azt elmagyaráztam. Egyszerű. Létige és a cselekvő ige második alakja. Igen, igen, ed-re végződik általánosságban, de igen sok a rendhagyó múltidejű alak. Azokat egyenként meg kell tanulni.

írj, ha még tovább boncolgassuk. Segítek, ahogy tőlem telik.

2009. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
past simple és past continous
2009. nov. 8. 12:35
 10/11 A kérdező kommentje:
és köszi aranyos vagy
2009. nov. 8. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!