Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket lehet megtanu...

Milyen nyelveket lehet megtanulni három év alatt?

Figyelt kérdés

Japán vagy korai érdekelne, vagy más ázsiai nyelvek. (levelező tagozatra jelentkeztem és váltott műszakban dolgozok egy gyárban, viszont eégsz tűrhető (jó) nyelvérzékem van.)

A diplomához két nyelv kell és angol mellé kéne még valami. Mivel az ázsiai nyelvek érdekelnek leginkább, elsősorban onnan érdekelnének javaslatok, de más nyelvre is nyitott vagyok (cigányra nem).


2010. febr. 27. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az eszperantó nagyon egyszerű, ha sürgős, de ázsai nyelvet minimum középfokra te nem nagyon fogsz megtanulni 3 év alatt, mert igencsak nehéz, főleg az írásjelek.
2010. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A japánról már van valami fogalmam, elkezdtem korábban és sok műsort nézek japánul. Bár lehet hogy három év tényleg nem elég a középszintre. Legalábbis úgy nem, hogy mással is kell foglalkoznom.

Valami olyan nyelvet szeretnék, aminek később is hasznát veszem.

2010. febr. 27. 15:13
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Ez összetett, mert attól függ hogy mennyit foglalkozol a nyelvvel. Ha heti 1 órára jársz akkor elhúzódhat 10 évig is, úgy nincs is értelme tanulni. Egy nyelvet 0-ról a felső fokra meg lehet tanulni fél év alatt ha fél évre kiköltözöl oda. Gondolom ezt nem tervezed, de hasznosak még az intenzív nyelvtanfolyamok de ilyenek nincsenek sajna japánból Mo-n (nincs intenzív japán tanf). Spanyolt vagy olaszt ajánlanám, azokat mondják egyszerűbb nyelvnek, én 1 év után már folyékonyan beszéltem spanyolul, de persze intenzíven tanultam. Ha mindenképp japánt vagy kínait szeretnél meg lehet oldani azt is, hogy jársz nyelvsuliba + magántanárhoz + otthoni gyakorlás, így sikerülhet 3 év alatt sztem a felső fok is.
2010. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
olaszból, ha van egy minimális nyelvérzéked, napi kitartó gyakorlással 1-1,5 év alatt megvan a középfokúd. én hetedikes koromban 45 perc alatt tanultam meg az olvasást-helyesírást olaszórán.
2010. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
az olasznak megy van az a nagy előnye, hogy ha elértél egy szintet, önállóan is nagyban tudsz előrejutni (angolból sztem nem annyira).
2010. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az első nyelvet megtanulni a legnehezebb. Azonban ha azt kifejlesztetted, a második már könnyebben fog menni.
2010. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én az orosznak láttam nagy hasznát ázsiai nyelvek tanulásában, mert Ázsiából engem elsősorban a szibériai kisnyelvek érdekelnek. Például, az orosznak köszönhetően nagyon könnyen hozzáfértem a terjedelemes és nagyon színvonalas szovjet szakirodalomhoz a (szibériai) eszkimók nyelve, néprajza témakörében. Elég legyen annyit mondani, hogy az USA-hoz tartozó Szent Lőrinc szigeten élő eszkimó lakosság oktatásában és kulturális életében még ma is használják az akkori régi szovjet szakirodalmat (persze angol fordításban és átírásban). Valószínű, hogy az orosznak még hasznát fogom látni a szamojéd, csukcs, jukagir, ket nyelv tanulása során is.


Ha Ázsiának más vonatkozásai érdekelnek Téged, mint engem, akkor esetleg már nem lenne olyan hasznos Számodra az orosz, mint számomra. Engem a természeti népek (vadász-gyűjtögetők) érdekelnek, a civilizációk kevésbé. A szovjet szakiropdalom nekem főleg a szibériai kisnépek miatt elengedhetetlen. Nem vagyok benne biztos, hogy más kultúrák szempontjából (India, iszlám stb.) elengedhetetlen lenne a szovjet szakirodalom (bár elég színvonalas lehetett e téren is).


Az oroszt sokan nehéz nyelvnek tartják, én nem tudom megmondani, mennyire az, ugyanis én nem vagyok elfogulatlan. A Kádár-korban tanultam az oroszt gyerekként, negyediktől kezdve, szerettem is, így a dolog természetes volt, úgy nem tűnt fel direkt mint nyelvtanulás, egyszerűen az akkori élet része volt. Később, a rendszerváltás után meg Szibéria miatt érdekelt továbbra is a nyelv.

2010. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

angol mellett a német és a francia is könnyebb lehet, mert elég sok hasonlóság van bennük. persze mindkettő önmagában is nehéz nyelvtannal bír és tekintve, hogy az ázsiaiakra vagy ráhangolódva, nem lenne belőle köszönet :)

azt javaslom, keress japán levelezőpartnert, olvass és hallgass (tv, rádió, film..) japánul, ha találsz egy jó tanárt és elég kitartó + szorgalmas vagy, semmi akadálya a vizsgának .) csak rajtad múlik!

2010. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én az oroszt ajánlnám,Én is ezt tanulom.1 év alatt eljutottam alapfokra.(intenzív tanulással)
2010. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha India érdekel, gondolom a szankszkrit jól jöhet, vagy esetleg valami modern újind nyelv. Sajnos, nem tudom, mennyire nehezek. Ahogy belenéztem, a szanszkrit eléggé közel áll a latinhoz, de sosem tanultam kitartóan, az egyemen foglalkoztunk vele egy kicsit, amikor romológiát tanultam. Ma már van valami magyar szakirodalom is szanszkrtra, legalábbis nyelvtan, bár az még önmagában eetleg kevés lehet egy teljes nyelvtanuláshoz. A cigány meg tényleg valami újind nyelv, valamelyik északi vagy nyugati indiai nyelvből vált ki ezer éve, Buddha idejében még talán nem is volt különválva. Én kedveltem, a terepmunkát is (anyanyelvű családok).
2010. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!