Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy hol fogsz élni, mivel foglalkozol, mennyire szeretsz nyelveket tanulni, mire fogod használni ...


Sztem Magyarországon az angollal nagyon jól lehet érvényesülni, egész sok német cég van, de egyre több helyről hallom, hogy érdemes egy keleti nyelvet tanulni(japán/kínai) vagy egy szlávot(orosz).

Sokan esküsznek a spanyolra, franciára, olaszra.. sztem ezek magyarországon csak kedvtelésre jók.. persze délamerikában más a helyzet:D

2010. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon általánosan először angol, aztán német, utána pedig szerintem orosz, esetleg francia. A kínaival szószerint semmire nem mész, a japánnal meg, hát, nagyon nem biztos.
2010. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát... az angolt mindenképpen érdemes megtanulni, de azután lehet mondjuk franciát, spanyolt, oroszt, németet... mondjuk a németet én nem igazán bírom!
2010. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a tízezredik ilyen kérdés.


A nyelvek erősorrendje nagyjából ez:

1. (toronymagasan) angol


2. német, francia


3. orosz, [spanyol, portugál, japán]


Az angol az alap, ami nélkül semmilyen szakmában nem lehet semmi komoly eredményt elérni. A német is nagyon fontos műszaki, tudományos, gazdasági területen. A francia talán egy kicsit kevésbé, de nemzetközi használata miatt az is nagyon fontos nyelv. Az orosz, hasonlóan a spanyolhoz és portugálhoz, regionális nyelvek. Az orosz egy kicsit fontosabb náluk, mert erősebb tudományos, műszaki, szakmai és kulturális háttere van. A japán is regionális jelentőségű nyelv erős tudományos és gazdasági háttérrel.


Végül, akár kisebb nyelvek is lehetnek fontosak. Pl. ha mindenképpen Norvégiában akarsz favágóskodni, akkor értelemszerűen norvégul kell tanulnod.


Egy erős angoltudás egyébként többet ér, mint öt nyelven makogni. A kínai- és japántanulás csapdáját pedig érdemes elkerülni.

2010. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Magyarországon általánosan először angol, aztán német, utána pedig szerintem orosz, esetleg francia. A kínaival szószerint semmire nem mész, a japánnal meg, hát, nagyon nem biztos.


És ennyi nyelvet, hány év alatt akarsz megtanulni?

2011. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!