Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy németet tanuljak?

Spanyolt vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Diploma után szeretnék külföldön dolgozni/élni,jelenleg angolt tanulok,de mellette jó lenne egy másik nyelv is-társalgás szintjén.Főként az Egyesült Államokban gondolkozom-bár oda nagyon nehéz kijutni,Európán belül valahol valószínűbb a dolog.Szerintetek melyik nyelvet tanuljam a 2 közül?/nekem a spanyol jobban tetszene-de nem tudom a 2 közül melyik az,amelyiket Európában és az USA-ban is "értékelnék"/?

Előre is köszönöm!


2010. febr. 21. 21:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy esteleg a franciával járnék a legjobban?
2010. febr. 21. 21:34
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt, hogy hol mit értékelnek nemigazán tudom. Az USA-ban van vagy 40 millió spanyol ajkú ezért sok angló is tanul spanyolul, de a közoktatásban a hagyományok miatt a francia a leggyakrabban tanított nyelv.

Én a helyedben a nyelvek dallama és a nyeltana alapján döntenék. Az előbbi ízlés dolga, hallgasd a neten! Csak arra figyelj, hogy necsak a latin-amerikai spanyolt hallgasd (ami szerintem tök szép, csak egy kicsit sziszegős), hanem az európait is (ami szerintem ritka rossz hangzású). Amikor franciát hallgatsz, hallgass pasikat és csajokat is! Bennem teljesen más benyomást kelt, attól függően, hogy ki beszéli. Szerintem nagyon szép, de hallott már olyat is aki szerint irtó ronda. Nekem a német hangzásával sincs semmi bajom (persze, ha vki náci filmeken nőtt fel, az más).

A nyelvtan viszont elég objektívan megítélhető. Mindegyik nyelvtana nagyon logikus, különösen a németé és persze az angollal ellentétben van morfológiájuk. A németben az a rossz, hogy vagy 9 féle többesszámrag van meg kitalálhatatlan nemek. Folyton figyelni kell a melléknevek, névelők egyeztetésre, viszot cserébe alig van benne igeidő és sok igekötős ige, meg összetett szó. Jelenben pedig max csak tőhangváltás van az igéknél.

A nyelvtant (meg a szavakat) tekintve a francia áll a legközelebb az angolhoz, mert a szavak végét nem ejtik, így sokszor csak írásban egyeztetsz. A főnév nemére egy idő után ráérez az ember. Viszont marha sok igeidő van benne és a rendhagyó igék teljes ragozási tábláit meg kell tanulni. A spanyolban is sok rendhagyó igeragozási tábla van meg rngeteg igeidő, de az is nagyon logikus.

2010. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!


Ha kizárólag érzelmi alapon döntenék és úgy adnék tanácsot, akkor egyértelműen a spanyolt mondanám. És igazából ezt is fogom mondani, még akkor is, ha sokan lehurrognak majd, hogy "höhhö, nem úgy van az!"... :)


A német szerintem egy nehéz nyelv, és bár egyáltalán nem haszontalan, azt gondolom, hogy a spanyollal is sokra viheted majd. A tengerentúlon egyébként is második hivatalos nyelv, szóval, ha az amcsikhoz szeretnél kijutni, akkor szerinten még egyértelműbb lehet a választás.

A francia is jó, de az is nehezebb valamivel a spanyolnál. Viszont a hasznosságát nézve szerintem ez a nyelv lenne a legértékesebb.


Minden ember más, és bár lehet, hogy én most azt mondom neked, hogy a spanyolt tudnád a legkönnyebben megtanulni, előfordulhat, hogy neked pont az nem menne és a francia lenne számodra a jó választás. Ki tudja? :)

A döntés inkább rajtad múlik. A választásodon és a képességeiden. De amit általánosan eltudok mondani:


- spanyol -> könnyű, szép, hasznos

- francia -> valamivel nehezebb, szép, nagyon hasznos

- német -> nehéz, tud szép lenni, nagyon hasznos


Remélem tudtam valamit segíteni! Ha kusza lett, bocsi...kicsit késő van már nekem ilyenkor. :D


Kérdezz nyugodtan! Remélem többen is válaszolnak majd neked! :)

2010. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a 3 közül a spanyol lehet a legkönnyebb, és az USAba az a leghasznosabb.

viszont Európába inkább a francia és a német. én németet biztos nem tanulnék, nagyon nem tetszik.

szóval francia vagy spanyol. attól függ,h. Amerikát vagy Európát választod-e. mindkettőt szépnek tartom, a francia talán nehezebb.

2010. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))Igen,valószínűleg v. a spanyol v. a francia mellett fogok dönteni:)Bár utóbbitól félek egy kicsit,mert elég nehéznek tűnik,márcsak a kiejtés miatt is.Mivel a fő cél az USA lenne,azt meg tudnátok mondani,h ott melyik a hasznosabb?Olvastam(talán itt is írta valaki),h azt oktatják az ottani sulikban,viszont hallottam,h a spanyol is egyre felkapottabb ott.Hangzásra inkább a francia tetszik,csak mondom,félek tőle,h nem tudnám kellőképp megtanulni.(egyébként jó nyelvérzékem van,de ugye az angolban nem ragoznak,úgyhogy nem tudom,h fogok állni ezekkel a nyelvekkel)
2010. febr. 21. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A francia semmivel sem nehezebb, mint a spanyol, de a német is tök egyszerű, csak a híre rossz.
2010. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is a spanyolt választanám, bár azzal már nem értek egyet, hogy könnyebb lenne, mint a német
2010. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a szakmád.


Mivel a német nyelvnek a legnagyobb a gazdasági ereje Európában (Németország, Ausztria, Svájc), ráadásul Németország és Ausztria Magyarország fő exportpiacai és egyben a legfontosabb itteni befektetők között vannak, ezért Európában és különösen Magyarországon a német tudás a 2. legfontosabb az angol mögött. Emellett a franciának is van haszna, mert nem sokkal marad el a német mögött fontosságban, miközben sokkal kevesebben beszélik.


A spanyol messze nem tartozik a fontos nyelvek közé nemzetközi viszonylatban, csak akkor érdemes tanulni, ha Spanyolországba vagy D-Amerikába akarsz menni.


Az USA-ban az angolon kívül más nyelvnek nincs jelentősége.


Spanyol után itthon nem kapsz nyelvpótlékot, francia és német után igen.


Mindenképpen a franciát vagy a németet javasolnám 2. idegen nyelvnek. Ha rossz a nyelvérzéked és nehezen tanulsz nyelvet, akkor válaszd a franciát, mely egyrészt könnyebb a németnél, másrészt magas szintű angoltudás megkönnyíti a tanulását.


Hobbynak jó a spanyol, persze hobbynak minden nyelv jó. A spanyol angol után nagyon könnyű.

2010. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha a fő cél az USA, akkor sztem spanyol. ott ezzel mész a legtöbbre a három közül és talán ez a legkönnyebb.
2010. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is :))
2010. febr. 22. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!