Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítaná németre?

Valaki lefordítaná németre?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 17:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az én hobbiaim a kerékpározás a rajzolás a gitározás és a testépítés. Legtöbbet a testépítéssel foglalkozom mert ez igényli a legnagyobb odafigyelést. A többi hobbimmal csak akkor foglalkozok ha van rá időm. Szabad időm általában hétköznap iskola után és hétvégén van.

Szabadidőmben elmegyek dicsoba szórakozni a haverokkal vagy kerékpározni megyek vagy a többi hobbimmal foglalkozok.Az én hobbiaim drágák és olcsók is egyben.A testépítése drága mert sok eszköz szükséges hozzá és azok nem olcsók. A rajzoláshoz viszont nem kellenek drága dolgok. A testépítéshez szükségem van súlyokra,súylzókra és egy kis erőre.A rajzoláshoz papír kell és ceruzák.A gitározáshoz meg egy gitár amin jáccani tudok.

2010. febr. 14. 17:30
 2/14 anonim ***** válasza:
Elöször magyarul tanulj meg helyesen irni és ne mással irasd meg a házifeladatodat.
2010. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

beschäftige ich mich mit dem Bodybuilding, weil es die größte Rücksichtsnahme braucht. Ich beschäftige mich mit meinen weiteren Hobbys, wenn ich Zeit daran habe. Ich habe Freizeit im Allgemeinen nach der Schule oder am Wochenende.

In meiner Freizeit gehe ich in die Disco mit meinen Freunden oder fahre Rad oder beschäftige sich mit meinen weiteren Hobbys. Meine Hobbys sind teuer und auch billig. Das Bodybuilding ist teuer, weil es viele Mitteln braucht und diese sind nicht billig. Aber die Zeichnung braucht keine teuren Dinge. Zum Bodybuilding brauche ich Gewichte, Hanteln, und auch eine kleine Kraft. Zur Zeichnung brauche ich Papier und Bleistifte. Zum Gitarrespielen brauche ich eine Gitarre, woran ich spielen kann.

2010. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok, bocsi, rosszul másoltam be (wordben írtam)


Meine Hobbys sind das Radfahren,die Zeichnung, das Gitarrespielen und das Bodybuilding. Am meisten beschäftige ich mich mit dem Bodybuilding, weil es die größte Rücksichtsnahme braucht. Ich beschäftige mich mit meinen weiteren Hobbys, wenn ich Zeit daran habe. Ich habe Freizeit im Allgemeinen nach der Schule oder am Wochenende.

In meiner Freizeit gehe ich in die Disco mit meinen Freunden oder fahre Rad oder beschäftige sich mit meinen weiteren Hobbys. Meine Hobbys sind teuer und auch billig. Das Bodybuilding ist teuer, weil es viele Mitteln braucht und diese sind nicht billig. Aber die Zeichnung braucht keine teuren Dinge. Zum Bodybuilding brauche ich Gewichte, Hanteln, und auch eine kleine Kraft. Zur Zeichnung brauche ich Papier und Bleistifte. Zum Gitarrespielen brauche ich eine Gitarre, woran ich spielen kann.

2010. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hálás vagyok!
2010. febr. 15. 19:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy EZ a forditás még csak nyomokban sem helyes, egy német gyakorlatilag nem érti meg. A forditóprogramok nem érnek semmit se.
2010. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jaj, ez sajna tele van hibával. De gondolom már késő kijavítani...
2010. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
www.webforditas.hu
2010. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi benne a hiba? Én egyet találtam. És mért nem értik meg a németek?
2010. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Erre egy német legfeljebb megállapitja, hogy a magyarban nagyon hasonló szavalk vannak, mint a németben, csak éppen a mondatokat nem lehet megérteni.


Attól, hogy német szavak vannak egymás után, még nem lesznek értlemes mondatok belöle. rengeteg olyan szót irtál, aminek a szövegben nincs értelme, mert egy nem az van odairva, ami kellene, hanem egy hasonló szó, aminek teljesen mas a jelentése.


PL: a Rücksichtsname annyit jelent, hogy tekintettel lenni valamire/valakire - az odafigyelés ebben az esetben Disziplin lenne helyesen forditva.

2010. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!