Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan írjak angol cikket?

Hogyan írjak angol cikket?

Figyelt kérdés

Nagyjából megvan, mégis mi kell benne legyen, de egy átfogóbb képre kíváncsi lennék, miknek kell benne lenni és a felépítés szempontjai, hogy jók.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. febr. 16. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem van elég sok a neten.

Én bbc híreket olvasok és ott jellemző az,hogy:


- jó cím

- kis betekintés, miről is lesz szó

- kifejtő bekezdések (utalva a következőre és a fő témára)

- összegzés, következtetés és vélemény

2015. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,viszont ajánlanám,hogy keresgélj oldalakat,ahol ezt konkrétan leírják,esetleg magyarul, ez itt egy angol verzió:


[link]

2015. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont most jöttem megnézni, írt-e valaki. Épp időben jöttem ezek szerint. Nyelvvizsgán megeshet, hogy mondjuk a kedvencem esszé nincsen, viszont a cikk ismeretlen írás szempontjából nekem. Áttanulmányozom ezeket akkor! Köszönöm!
2015. febr. 16. 14:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Olvastam párat, de sajnos nem lehet leírni, mégis mi a kritérium. Nem hittem volna, ekkora fejtörést okoz majd.
2015. febr. 16. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!