Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondjuk angolul?...

Hogyan mondjuk angolul? Leköteleztél, hogy válaszoltál a kérdéseimre!

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 15:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Ma telefonáltam először angolul:DNagyon féltem,hogy majd nem tudok rendes mondatokat mondani,és hogy nem fogom megérteni amit mondanak,DE sikerült!!!!

A végén úgy fejeztem be a párbeszédet,hogy thank you for your help.De ezt a lekötelezettséget is kiakarom fejezni.

Kösz a segítséget!15/F

2010. febr. 10. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
I am very much obliged to you.
2010. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami szerintem jobban kifejezné amit mondani akarsz, az az "appreciate"(=méltányolom, értékelem, nagyra becsülöm). Konkrétan az hogy lekötelez, az tényleg az amit az első hozzászóló beírt.



Tehát:


"I really appreciate your answers to all my questions / to all the questions asked."


Vagy csak egyszerűen:


"I really appreciate your help."


De aztán elég jól lehet fokozni, attól függően mennyire akarsz formális és udvarias lenni:


"I really appreciate your willingness to take some time out of your busy schedule to help me out on this problem..."

2010. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!