Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemes tanulni?...

Melyiket érdemes tanulni? Német vagy Francia?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Francia, mert sokan dícsérik ezt a szép nyelvet és benne van az 5 legfontosabb nyelv között


Nekem a német nem igazán tetszik, hosszú szavak no meg kimondani azokat :O Én pl angolos vagyok és épp várom a vizsgaeredményemet :)

2010. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A németet érdemesebb mert ha pl logisztikát akarsz tanulni vagy akármit főleg német és angol nyelvet fognak kérni.
2010. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Francia nyelv gusztustalan szerintem, a német szép, de ez mindenkinek a maga döntése, hogy mit szeret és mit nem. Viszont hasznosságában a német sokkal jobb választás, Magyarországon iparilag a legnagyobb befolyással ők rendelkeznek. Szóval német mindenképen
2010. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Francia
2010. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a francia szép nyelv a német viszont erőteljesen csúnya :S


Viszont a németnek több értelmét látom mint a franciának. Ez abból is látszik, hogy angol mellett inkább németet tanítanak általánosban mint franciát pl.

2010. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem a németnek is megvan a szépsége

és ha tényleg egyik mellett sem vagy elkötelezve, ezt válaszd.

2010. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Én franciát tanulok,hát elég nehéz de szép nyelv.Egy francia nem igazán fog/szeret más nyelven beszélni,míg egy német egyből átvált angolra.Azért választottam, mert az Unio nyelve és ritkaság.
2010. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mivel akarsz foglalkozni, mi lesz a munkád, vagy egyáltalán miért tanulsz nyelvet.


Ha a munkádhoz kell majd, akkor a német fontosabb. Tudományos és mérnöki területen azért, mert a németek ebben nagyon erősek, és nagyobb ország, mint Franciao. A kereskedelemben és vendéglátásban pedig azért, mert Németország a fő kereskedelmi partnerünk és onnan jön a legtöbb turista (bár francia is egyre több jön).


Szerintem a német nehezebb, tehát ha nem megy nagyon a nyelvtanulás, és csak azért kell 2. nyelv, mert mondjuk kell 2 nyelvvizsga, akkor a francia mellett döntenék.


Ha hobbyból akarod, akkor nehéz dönteni. A németnek hatalmas irodalma van, rengeteg nagy író, filozófus, tudós ír németül. De a francia is fel tud mutatni ilyeneket. A döntés itt attól függ, melyik kultúra vonz jobban.


Hogy melyik nyelv szebb, az ízlés dolga. A valóságban szerintem nem nagyon léteznek szép és csúnya nyelvek, sokkal nagyobb eltérés van a szépen és a csúnyán beszélő emberek kiejtése között. (Szerintem mondjuk egyik se különösebben szép nyelv ebből a kettőből, bár beszélem őket).


A franciának olyan előnye is van, hogy ha tudsz franciául, akkor nagyon könnyű lesz utána az olasz, azután meg a spanyol és a portugál. Tehát ha az a terved, hogy megtanulod a világ fontosabb nyelveit, akkor a francia legyen a következő, és sokkal későbbi a német. Ha viszont csak 1 nyelvet akarsz megtanulni, akkor praktikusabb a német.

2010. jan. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyértelműen a francia. a német is hasznos (már az elhangzottakbó), de a franciát ajánlanám.
2011. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!