Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a 4. legnépszerűbb...

Melyik a 4. legnépszerűbb nyelv az ( angol, német, francián) kívül? Mit érdemes még tanulnom?

Figyelt kérdés
3 nyelvvizsgám van, szeretnék még 1 nyelvet tanulni, melyik az amivel még érdemes foglalkozni?
2011. febr. 24. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

a spanyolt és az olaszt tanulják nagyon sokan, de egy ismerősömnek azt mondták, hogy újra van kereslet pl. az orosz után.

Ami keény dió még, az japán, kínai. Ezeket se tanulják sokan, és ha valahol szükség van rá, ott jól megfizetnek. :)

2011. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az angol/német/francia után az orosz a 4. legfontosabb.


Ha nem tetszik az orosz, akkor angol és francia után logikus a spanyollal vagy portugállal folytatni, de legjobb akkor már mindkettővel.


A japánt nem ajánlom, túl sokan és egyre többen tanulják, pedig Japán jelentősége csökken, nem nő. A kínai zsákutca, ne kezdj bele.

2011. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is így vagyok, mint te. Én skandináv nyelveket fogok tanulni, egyrészt mert az germán nyelv, és németből jó vagyok, másrészt meg mert ha az egyiket már jól tudod a háromból(norvég, svéd, dán), akkor már a többi sem bonyolult, és a telenor pl norvég, az ikea svéd, meg amúgy is sok norvég cég van.

Tehát én inkább arra megyek, h tudjak egy nyelvet, ami kicsit extrább, amivel különbözhetek, mert a 3 népszerű nyelvem (angol, német, fr) még nem annyira extra, max az, h mindegyiket tudom. Szerintem te is keress valami különlegesebbet, amit kevesen beszélik

Ha nem, akkor meg marad az orosz, egyértelműen az a negyedik a népszerűségi sorban

2011. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az orosz az egyetlen ami nem jöhet szóba, de kínai se nagyon. A hollandon gondolkozok most
2011. febr. 25. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem rossz ötlet különben, mert 3 fontos nyelv után már megengedheted magadnak azt a luxust, hogy egy egzotikusabb nyelvet tanulj. Német után nem is túl bonyolult.
2011. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!