Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3-4 éven belül meg lehet...

3-4 éven belül meg lehet tanulni oroszul?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy léteznek intenzív nyelvtanfolyamok (nem csak orosz), ahol viszonylag hamar lehet egy nyelvet megtanulni(?). Nos, nekem nincsen lehetőségem tanfolyamra menni, de otthon nem lehet összeállítani egy hasonló tantervet, mint a tanfolyamon? Így magamtól tanulnék tanfolyam minőségben. Lehetne-e?

2014. okt. 25. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet "egyedül" tanulni, ha ismered a cirill betűket, a kiejtés szabályait. És némi hanganyag, hogy beszélni tudj.
2014. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet. Én bár gyerekkoromban tanultam a németet, most újra nekiálltam. Már ott elakadtam, hogy miért van kétféle többesszám a szavak mögé írva a szótárban :) később kiderült, hogy az egyik a birtokviszonyt jelüli, a másik a többesszám és még kb. ezer ilyen kérdés felmerült, nincs olyan összeszedett tananyag a neten, ami minden kérdésedre választ adna. Én kb. 3 nap után, hívtam fel egy nyelvtanárt, miután vettem tőle néhány órát, rájöttem, hogy mennyi dolgot félreértettem a nyelvtanból. Valamennyi pénzt muszáj befektetni a nyelvtanulásba, orosz tanárt szerintem 2 ezer per óráért már találsz, nem egy menő nyelv. Hetente, akár kéthetente ha jársz hozzá az már jó, de otthoni tanulással, csak magadat vezeted félre. Szavakat, ilyesmit persze meg tudsz otthon is tanulni.
2014. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ELO-nak vannak netes tanfolyamai, nézd meg, hátha jó.
2014. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Kreatív nyelv-re keress rá! Ha jól tudom 21 ezer forint egy nyelvre a teljes lecke. Egy ismerősöm nulla tudásról fél év alatt tanult meg olyan jól oroszul a módszerrel hogy már az oroszoknál dolgozik, és a nyelvizsgát is megcsinálta.
2014. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudok olvasni.
2014. okt. 25. 22:41
 6/12 anonim válasza:
??
2014. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-nek: miért ne lehetne egyedül tanulni oroszul? Legfeljebb a szóbeli része lesz nehezebb. Kell egy kétnyelvű könyv, pl. Sag za sagom, lehet vele haladni. Ok, jó ha el lehet járni vhová, de én feladtam, mert az egyetlen nyelviskola aki oroszozott, bezárt. Én is egyedül tanulom, nyelvtanárhoz azért nem megyek, mert ott egyedül vagyok, nincs motiváció, hogy vkitől jobb legyek vagy felzárkózzam hozzá.
2014. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ismerem a cirill betűket.
2014. okt. 27. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint meg tudnál tanulni, de időnként kelene nyelvtanári vagy baráti segítség ellenőrzéshez. A könyv is anyagi befektetés, szintén a tanár ideje és tudása. Teljesen nem érdemes kispórolni, ha akár hetente vagy kéthetente egy órát veszel, biztosabban haladsz előre.

Mindenképp javaslom, hogy próbáld meg, és egy év után nézz vissza, hogy mire jutottál.

2014. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs: "kellene"
2014. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!