Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes franciául tanulni?

Érdemes franciául tanulni?

Figyelt kérdés
Nem hobbiból akarom mert úgy már tanulok egy nyelvet, hanem mondjuk munkalehetőségek céljából érdekelne. Azt hallottam hogy a francia az EU hivatalos nyelve de hát az angol meg világnyelv szóval azt is tudják ott a fejesek és gondolom ha elkeverednék oda tolmács/fordítóként akkor az angollal is ugyan olyan jó lenne nem?
2010. jan. 23. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, nyelveket mindig, és főleg franciát, az angol mellett. De elég nehéz, én is ezt tanultam. A nyelvtanulás mindig jó befektetés. :)
2010. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden tagállam nyelve hivatalos nyelve az EU-nak, de igazából lényegtelen=) Én francia kéttannyelvű középsuliban jártam, felsőfokúm van belőle meg OKTV helyezés meg ilyesmi, és életem egyik legjobb döntése volt, hogy megtanultam franciául. Napjainkban angolul kb. minden fiatal tud, és az álláskeresésnél az angol már alapelvárás, úgyhogy azzal nem fogsz kitűnni, de ha beszélsz mellette franciául, spanyolul, oroszul vagy valami hasonló, kevébé frekventált nyelvet, akkor tuti nyerő vagy. Magyarul tanulj meg angolul nagyon jól, és tanulj mellé franciát ha az tetszik, csak előnyöd lehet belőle.
2010. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam hogy a francia az EU hivatalos nyelve"


Akárcsak a magyar.


"ha elkeverednék oda tolmács/fordítóként akkor az angollal is ugyan olyan jó lenne nem?"


Igen, de olyan állás kevés van, annál több a jelentkező.


Franciául azonban mindenképpen érdemes tudni. Az állami szektorban nyelvpótlék jár érte, a versenyszférában pedig keresettek a franciául IS tudók. Az angol mellett továbbra is a német és francia a legkeresettebb nyelvek.

2010. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!