Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írnátok nekem akár magyar,...

Írnátok nekem akár magyar, akár olasz mondatokat a nyárról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olaszból naplót kellett írnunk a nyáron, kezdő osztály vagyunk. Most kezdtem nem rég, és már kifogytam az ötletekből. Augusztus elejei megvannak.


Ilyeneket írtam:

xy, la mia amica stato qui oggi, e abbiamo riso e abbiamo cotto.

Szóval xy, a barátnőm itt volt ma, és nevettünk, sütöttünk.


Vagy:

Ho poluto la mia stanza, e ho lovato le finestre, ho selezionato i libri.

Ma kitakarítottam a szobám, megpucoltam az ablakot, és könyveket válogattam.


vagy:

Mi sono riposato, ho letto, ho parlato con la mia amice.

Ma pihentem, olvastam, beszéltem a barátnőmmel.


Segítenétek, akár magyarul, és lefordítom, akár nagyon megköszönném esetleg olaszul.


Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!


2014. aug. 28. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
olaszul nem tudok, de ha ilyen alapmondatok kellenek, írj olyanokat hogy filmet néztél, zenét hallgattál, szép volt az idő, ezért elmentél sétálni, ettél fagyit, voltál a strandon, voltál itt meg itt nyaralni és milyen jó volt stb
2014. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mivel minden napról kell írnom a nyárból, már annyi filmet láttam és fagyit ettem, hogy haaaaaaj
2014. aug. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!