Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik irányba érdemes /célsze...

Melyik irányba érdemes /célszerű továbblépnem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: pár éve végeztem angol szakon, most is angoltanárként dolgozom. De szeretnék valamit tanulni (nem feltétlenül iskolai rendszerben, de azt sem vetem el 100%-ig!). Két irány jutott eszembe:

1) elvégezni a magyar szakot, vagy

2) inkább idegen nyelveket tanulni (francia, olasz pl.) és nyelvvizsgát szerezni, ami szintén hasznosítható is.


Ki melyik lehetőséget választaná? Magyar szak, vagy idegen nyelvek tanulása és nyelvvizsga szerzése?

Egyszerre csak egy irányba akarok elindulni, mert nem akarom magam teljesen leterhelni sem munka, stb. mellett.


2010. jan. 15. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A második jobbnak tűnik.
2010. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A franciával meg az olasszal szenvedni fogsz :D tudom, hogy közhely, de válassz inkább oroszt, ha már mindenképpen ez a vágyad.
2010. jan. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orosz sokkal nehezebb mint pl. az olasz.

Olasz nagyjából angol nehézségű...

2010. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 éve tanulom. Eredetileg oroszra mentem volna de nem volt tanár :S

Az olasznak pont az a baja, hogy sok a hasonló szó az angollal, lehet keverni. Szerintem am nagyon b˘zis nyelv...

2010. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én az elsőt választanám.
2010. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!