Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol célszerű nyelv vizsgázni?

Hol célszerű nyelv vizsgázni?

Figyelt kérdés
Van valakinek olyan tapasztalata, hogy bizonyos helyeken, még ha kicsit drágább is a vizsgadíj, könnyebb megszerezni a nyelvvizsgát?
2010. ápr. 25. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha Istent ismersz, a TELC-hez ne menjél!
2010. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs könnyebb vagy nehezebb nyelvvizsga, mert egységesítik őket, szintek szerint.

Bár előfordulhat, hogy eltérő helyeken más-más jellegűek a feladatok.


Például, ha nem vagy erős fordítás, közvetítés terén, akkor ne válassz kétnyelvűt, olyan helyre menj, ahol egynyelvűt csinálhatsz.


Nézz körül a nyelvvizsgaközpontok honlapjain, tölts le, vegyél meg néhány gyakorlósort, hasonlítsd össze a feladattípusokat. Attól is függhet, hogy melyiket tudod könnyebben megcsinálni, hogy milyen nyelvkönyvből tanultál előzőleg, milyen jellegű feladatokat tudsz megoldani, melyik ismerős.

2010. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Hát én a TELC-nél németeztem, és semmi bajom XD

Mondták, hogy hú de szar meg kerüld el, de igazából most sem értem miért lenne olyan rossz...

2010. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát TELC-hez ne!!! rohadnának meg! >:(
2010. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a TELC nagyon könnyű!

Én is féltem tőle és hónapokig húztam, mert előtte még soha életemben nem voltam nyelvvizsgán és a fentiekhez hasonló rémhíreket hallottam róla.

Most márciusban vizsgáztam TELC-en németből, és elsőre meglett. Pedig nem mondhatnám, hogy valami jó a nyelvérzékem. Úgyhogy szerintem ha nekem meglett nem egy nehéznek mondható vizsga. Kicsit úgy érzem, hogy az én tudásommal meg se érdemeltem volna, de azért persze örülök, hogy megvan.

2010. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15:37-es vagyok,nem is azért mondtam,szerintem is nagyon könnyű a TELC
2010. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A BME is jó, kb minden ismerősöm átment elsőre, mondjuk ók elég jól is tudtad. Az Origón lehúzzák a pontokat, de én meg ott mentem át elsőre, gyak 0 tanulással.
2010. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16:24 Akkor miért?
2010. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
azért mert az ügyintézése nagyon rossz,le se sz*rják hogy neked mi a jó.Sok esetben nem a lakóhelyedhez legközelebbi vizsgahelyre küldenek.Későn értesítenek stb...
2010. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez igaz. A vizsga jelentkezéskor én is oda mentem, ami a neten fent volt. Ott azt mondták, hogy nem foglalkoznak vele, és menjek egy másik helyre. Elmentem a másik helyre, onnan elküldtek egy harmadikra. De ekkor előrelátó voltam, mert csekket azért kértem, hogy a negyedik utat megspóroljam. Egy órát vártam a postán, utána mentem a harmadik helyre, ami a város másik végében volt.

Ott ki volt írva, hogy pénteken csak délig vannak. Ekkor negyedszerre mehettem vissza az előző helyre és kikönyörögtem, hogy azt az egy papírt had adhassam már le náluk.

Végül sikerült! Lejártam a lábam és egy napom ráment mire vizsgára tudtam jelentkezni.

2010. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!