Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lenne olyan rendes és...

Valaki lenne olyan rendes és lefordítana nekem egy mondatot?

Figyelt kérdés

Következő lenne: Szerettem volna megkérni anyumat, hogy mossa ki a felsőmet a holnapi vizsgára.

Én valami ilyesmiben gondolkoztam: I would have liked ask my mom to wash my T-shirt out to tomorrow's exam. (vagy wash out my T-shirt....???)



(Addig ment, hogy: megkértem volna anyumat, hogy mossa ki a felsőmet a holnapi vizsgára. Az ez lenne nem?: I would have asked my mom to wash my T-shirt out to tomorrow's exam.)


Nagyon köszönöm előre is!


2010. jan. 13. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
I'd liked to ask my mom to wash out my t-shirt for the exam tomorrow.
2010. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"I would like to have asked my mom to wash my T-shirt for my tomorrow's exam."


Az "out" nem szükséges.


Egyébként az igeidőknél többféle is lehetséges, a beszédhelyzettől függően:


'I would like to have done it' - most is szeretném ha megtettem volna (egy múltbeli dolgot)

'I would have liked to do it' - szerettem volna megtenni (egy múlt beli dolgot) - de most már nem szeretném.

2010. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 13. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani: "I would like to have asked", ilyet ember nem mond! Az angolok is csak lesnének, hogy "mi van ?" még akkor is, ha formailag helyes a képzése.I wanted to ask, oszt jónapot! Szerettem volna, vagyis akartam, az angol - legalábbis ebben az esetben - nem finomkodik így.
2010. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abban igazad van hogy "nem finomkodik így",a köznyelvre tényleg nem jellemző ez a stílus. De ettől függetlenül még nagyon is megértenék, mert ilyen van, csak esetleg elámulnak kicsit hogy, hű milyen szépen beszélsz :)
2010. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!