Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell helyesen toldalékoln...

Hogy kell helyesen toldalékolni a francia électrique szót? électrique-t vagy électrique-et?

Figyelt kérdés
van egy mondat amiben ez szerepel? "Melyik évben készítette el XY az első elektromos hangszert, a Clavecin électrique-t" így helyes vagy -et vel?
2009. dec. 30. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem "-et"-vel, de biztosabb ha megnézed a helyesírási szabályzatban.
2009. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvben a toldalékolás során a kiejtés elve érvényesül. Tehát a szót úgy toldalékolod, ahogy kiejtenéd. Ez a szó - ha jól tudom a francia nyelvet - néma hangzóra végződik, tehát az utolsó kiejtett hang a "k". Ehhez illeszted a toldalékot, tehát "-et" formában kell használnod, attól függetlenül, hogy a szó írásban e-re végződik. Ezt teszed a szóhoz kötőjellel.
2009. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Utolsó jól mondja.
2009. dec. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen én is így emlékszem,hogy k-ra végződik és akkor -et a helyes,de nem voltam biztos magamban.Most egy olyan embert keresek,aki tudja biztosra,hogy k-ra végződik-e.


Köszönöm a válaszokat

2009. dec. 30. 18:33
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Találtam egy oldalt ahol a kiejtést is hallom.


[link]


kattint a szóra és speak

2009. dec. 30. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!