Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tud perfekt németül? ^^

Ki tud perfekt németül? ^^

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 10:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt a bajorost témát nem értem. A bajor is német, olyan mint aki Berlinbe lakik. Az egy más kérdés, hogy dialektusban beszélnek (ami mellesleg nem valami szép), de ettől nem csak ők tudnak németül.

A te válaszod arra a kérdésre lett volna helyes: Melyik német dialektus a legkülönlegesebb?

2010. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szia 5 évig éltem németországba felsöfoku német nyelvizsgám van és tanárként dolgozok ( némettanár)
2010. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én is nyelvtanár szeretnék majd lenni:)
2010. jan. 6. 15:48
 14/14 anonim ***** válasza:
Perfekt németül a magasan képzett németek beszélnek - valamelyik hozzászóló írja is. Az az anyanyelvű német, akinek mondjuk németből van diplomája. Egy magyar sohasem lesz perfekt német, hiszen nem ott született. Ez hiú ábránd :) Egyébként valaki minél közelebb van ehhez a szinthez, annál inkább rájön, hogy nem is tud semmit az adott nyelven :D Én az angollal vagyok így, 12 éve tanulom, sok angol szöveggel találkozom, és a felsőfokú vizsgára való készülődés közben jöttem rá, hogy milyen sok mindent nem tudok (leginkább a szókincsre célzok).
2010. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!