Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tud perfekt németül? ^^

Ki tud perfekt németül? ^^

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tudok perfektül, de már 13 éve tanulok németül, az utóbbi 4 évben nagyon intenzíven (kéttannyelvű gimi), és már tudok rendesen rendesen beszélni és meg is értek mindent, de azért persze kisebb nyelvtani hibákat még szoktam ejteni:) 16L
2009. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
bocsi, hogy kétszer írtam le a rendesen-t:D
2009. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

még nem tudok perfektül,de úgy érzem jó úton haladok.

9.éve tanulok németet,ebből 7évet emelt szinten.Úgy érzem beszélnem kellene egy némettel nem sülnék be.Biztos lenne pár hibám,de meg tudnánk érteni egymást.

A célom pedig,minimum egy középfokú nyelvvizsga,de jobb lenne a felsőfokú.

15/L

2009. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a perfekt a majdnem tökéleteset - azaz a művelt anyanyelvi szintet - jelenti. Talán egy nagyon jól képzett tolmács már megközelíti ezt a szintet.

Amúgy mi, átlagemberek elég alacsony nyelvtudásra is könnyen rámondjuk, hogy perfekt. Angol és német nyelvet tanítok már 18 éve, mellette fordítok (kereskedelmi, idegenforgalmi, műszaki és eü. szövegek, leírások, levelezések), esetenként tolmácsolok (nagyjából ugyanezen témákban), de nem merném a tudásomat perfektnek jellemezni.

2009. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak középfokú a cél, akkor messze vagy a perfekttől :) Amúgy apum, ő kint született, és itt élte le élete nagy részét, így tolmácsként dolgozik. Na, ő perfekt :)
2009. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Germanisztikát hallgatok, imádom a németet és majdnem perfektül tudok DE a majdnem mindig ott lesz, ugyanis huzamosabb ideig kellene kint élni ahhoz, hogy az utolsó gát is áttörjön.
2009. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) hát jó nektek:)... :D én is igyekszem:) nem baj a 2" rendesen-ért";) ^^
2009. dec. 30. 15:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én folyékonyan beszélek, írok olvasok, de nem mondanám, hogy perfekt vagyok. A nyelv állandóan változik, plusz felejt is az ember, ezért nagyon nehéz anyanyelvi zsinten tudni egy nyelvet, ha nem az adott országban él az illető.
2009. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

perfekt - tökéletes

Hallgass meg egy bajort és tudni fogod, ki a perfekt.

2010. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A németek sem tudnak perfekt németül,minden német ezt állítja.11 évig kint éltem,folyamatosan ezt hallottam tőlük,Én viszont ennek ellenére nagyon jól megtanultam és beszélem.
2010. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!