Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a francia...

Mi a véleményetek a francia nyelvről? Mennyire hasznos és milyen gyorsan lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

Megtanulni alatt most értsük a középszintű nyelvtudást! Tudom, hogy ez mindenkinek más, de azért egy ilyen átlag időt remélem tudtok nekem mondani.

A hasznosságát pedig - az angol kivételével - az összes nyelvhez viszonyítva kérdezem!


Meg egyáltalán, mi a véleményetek róla? Szerintem nagyon szép nyelv. De valamiért mégis sokan a spanyolt, vagy estenként az olaszt előnyben részesítik vele szemben. Talán azért IS, mert ezeket a nyelveket, hamarabb lehet megtanulni?

És úgy látom, hogy a német is megelőzi, bár ez talán az iskolai nyelvoktatás miatt is alakult így.


Mi a véleményetek? :)


2009. dec. 26. 16:31
 1/6 anonim válasza:
100%

Elsődlegesen azt tudom mondani, hogy szerintem nagyon szép nyelv.

Én nem tanultam franciát, csak nővérem, csak bele-bele nézegettem, és néhány szót, kifejezést lestem el, de szerintem nehéz.

Számomra legalábbis nehezebb, mint pl az angol.


De sokan megtanultak ezen a nyelven, szóval kitartással minden lehet, és lehet, hogy te éppen pont fogékony vagy rá.

A hasznosságáról... én úgy vagyok vele, hogy minden nyelv hasznos.

2009. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A franciának ugyanaz a nyelvtana, mint a spanyolnak, vagy az olasznak, de a kiejtése nehezebb. SZerintem is szép nyelv, még gimiben ebből érettségiztem, mint választott tantárgy. Amúgy ha a franciatanárom meg tudott tanulni franciául, nekem is simán menni fog:D
2009. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én mind a mai napig tanulok franciát és nagyon szeretem. Igaz tényleg nagyon nehéz nyelv, de kellő lelkesedéssel magtanulható. Az alapvető nyelvtanra (az elején nagyon kell figyelni) és érdemes jól meg is tanulni, különben később nagyon nehéz lesz! Szóval van elég lelkesedésed és kitartásod, akkor természetesen tanulj! Ja, és elöző hozzászólónak igaza volt az olasz és spanyol alapja a francia. Ha megtanulsz franciául sokkal könyebben megtanulsz a többi nyelven! Sok szerencsért!:-)
2009. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)


Valamiért a hasznosságára nem tértetek ki annyira. Talán tényleg igaz lehet, hogy mindegyik nyelv hasznos, de azt gondolom, hogy pont a francia az, amelyik nagyon sok helyen hasznosítható, de a legjobban mégis talán a diplomáciai életben.

De ugyebár nem mindenki mozog ilyen körökben. És nem igazán vagyok képben a magyar és francia gazdasági kapcsolatokat illetően sem. :)


Egyébként sportriporternek készülök, de a céltudatosságom, az a nyelvtanulásnál annyira nem mutatkozik meg...

Úgy értem, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy az angol mellé melyik nyelvet válasszam. A spanyol, az olasz és a francia az, amelyik esélyes nálam, de dönteni nem igazán tudok köztük, mert mindegyik nagyon tetszik. az újlatin nyelvek megszállotja vagyok, de megtanulni még egyiket sem tanultam meg... :(


Viszont a sportvilágban talán a leghasznosabb a spanyol, aztán a francia és végül az olasz...ha sorrendet kéne állítanom, akkor talán így állítanám fel.

De, ha belegondolok, hogy az európai- és világszervezeteknek is a francia a "munkanyelve", akkor megint ott tartok, hogy kizárólag hasznosság alapján nem tudok dönteni, mert a spanyolt pont azért helyeztem az első helyre, mert a latin-amerikai, de sokkal inkább a spanyol sportolók manapság sikert sikerre halmoznak.


Várom továbbra is a válaszaitokat! Próbáljatok helyes útra terelni! :)

2009. dec. 27. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hasznosságot nyelvvizsga követelménnyel tudom neked ábrázolni.

Az idegenforgalom terén Magyarországon nem igazán fontos, de persze hasznos. Turizmus kapcsán az angol és a német az elsődleges nyelv itthon, ezt bizonyítja az is, hogy 3 vizsgarendszerben lehet szakmai nyv-t tenni, e 3 közül 2-t csak angol vagy német nyelven, a 3-at francia, spanyol, olasz, orosz.. szóval abban nagyobb a választék.

Ha nemzetközi kapcsolatok szakra vagy hasonló képzésre mész, ott már előjön a francia olyan mértékben, hogy ki is kötik a 2 nyelvvizsga nyelvét angol és/vagy francia nyelvvizsga kell.

Mivel az EU központja Belgium, francia ajkú ország, így valamelyest érthető, hogy az angol mint világnyelv mellé a politikában a franciát, mint az arisztokrácia, műveltség nyelvét is kérik, használják.

Szerintem a legfontosabb az angol nyelv, ez után holtversenyben áll a német-francia-spanyol-orosz-olasz-japán. Mindennek megvan a "saját nyelve", említettem már 2 példát.

A franciát beszélik Franciaországban, Afrika francia gyarmatain, Belgiumban, Svájcban, Kanadában, tanulják az USA északi államaiban, Angliában, Németországban, Ausztriában, Mo.-n és még számos egyéb országban.

A németet Németo.-ban, Ausztriában, Svájcban beszélik. tanulják Mo.-n, Angliában, USA-ban, Ázsia több országában. Európában Németország miatt fontos nyelv.

Spanyolt Spanyolországban, Brazília kivételével egész Közép- és Dél-Amerikában beszélik, tanulják az USA déli államaiban. Még mindig inkább Amerikában fontos nyelv, itthon nem sokra mész vele annak ellenére, hogy felkapott. Nincs igazán Mo-n spanyol vállalat, spanyol érdekeltségű akármi, németből annál több..

2009. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a francia a világ egyik legszebb nyelve, amit (többnyire) élvezet tanulni.

Én tanultam németet, nagyon szeretem, de szerintem hihetetlenül nehéz nyelv (de Európában nagyon hasznos).

Aztán elkezdtem az olaszt, hát ezt is nagyon szeretem, könnyebb, mint a német, és gyönyörű hangzása van, valamint Olaszország egyike a Föld legszebb helyeinek.:)

Most pedig a franciát is elkezdtem. Az olasz nagymértékben segíti, de én úgy veszem észre, hogy nyelvtanilag a FRANCIA a könnyebb, ami ebben a nyelvben nehéz, az egyedül a kiejtése. De összességében nem egy nehéz nyelv! Viszont annál hasznosabb! Szerintem Európában majdnem olyan fontos nyelv, mint a német.

A spanyol bár nagyon szép nyelv, szerintem Európában nem túl hasznos.


Összességében szerintem megéri franciát tanulni, angol után a lexikában hasonlóságokat fogsz felfedezni (lévén, az angol a franciából "lopta" a szókészletének majdnem 50%-át), így valamilyen szinten ez könnyebbséget jelent. Meglátod, ha középfokon beszélni fogsz franciául, könnyebb spanyol/olasz/katalán szövegeket, újságcikkeket meg fogsz érteni, hála az újlatin nyelvrokonságnak.:)

A közhiedelemmel ellentétben ugyanis nem a spanyol és az olasz a legközelebbi rokonok, hanem a spanyol-francia és a spanyol-olasz. Ez érthető is, hiszen Franciaország van a két ország között.:)

2012. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!