Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni anyanyelvi szinten angolul?

Figyelt kérdés
2009. dec. 24. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nyelvterületen lehet a leghamarabb, ha van mire alapozni.

Attól is függ, hány óraszámban, milyen kurzuson.

Anyanyelvi magántanárnál is elég jól lehet haladni, de így is beletelik jópár évbe!

2009. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz kérdés. Nézőpont kérdése. Ugyanis amit az iskolában tanulsz, az teljesen más mint amit mondjuk Amerikában tanulsz, hallás útján. Tehát ott kint megtanulod a szlenget, a rövidítéseket. Nekem van 1 ismerősöm, kint él 10 éve Amerikában. Olyan munkalehetőséget kapott, amelyhez szükséges volt külföldi állampolgárként a nyelvizsga. Hazajött, elment vizsgázni és megbukott! Mert ő nem a tankönyv szerint beszélt, hanem úgy ahogy valójában beszélik az angolt Amerikában. Tehát nevetséges, hogy valaki 10 éve kint él, perfekt angolból, és egy nyakkendős úriember megbuktatja, mert hogy ezt nem így kell mondani...
2009. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Gondolj bele abba, hogy mi mindent kell egy anyanyelvi beszélőnek tudnia! Lehet, hogy valaki tíz éve él kinn, mégsem érzi a nyelv összes árnyalatát.
2009. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
jah. pl beszédben a 12 igeidőből használnak kb. 3at, nekünk bezzeg a nyelvvizsgán az összeset tudni kell..
2009. dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak!

Használják mindet, szituációtól függően nyilván. De ezt csak az átképzett angol tanárok meg a lusta diákok állítják, hogy nem használják, menj ki nyelvterületre és meglátod ugyanúgy benne van a mindennapi beszédükben,mint nekünk.

2009. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Az az illető, aki 10 évet élt Amerikában, feltételezem azért bukott meg, mert nem tekintette át a nyv követelményeit, úgy volt vele, hogy ááh tudok angolul, meglesz. Minden nyelvvizsga más, és igenis kell rá készülni. biztos vagyok benne, másodjára meglett neki :)

Hozzáteszem, szerintem a nyelvvizsga mint megserezhető, tudást bizonyító papír, teljesen felesleges és csak a pénzről szól. Meg vannak adva a témák, amikről beszélhetnek, a nyelvtan becsapós kivételeit hajtogatják, sablon leveleket várnak, szóval tényleg csak tanárral, esetekben tanfolyammal tudsz maximálisan felkészülni rá és sikeresen vizsgázni. Diplomához kérik, de hogy középfokon mire megy a ember, az jó kérdés. :)

A legjobb az, ha egy erős társalgási szinttel kimegy az ember engol nyelvterültre tanulni-élni-dolgozni, és ott fejleszti tovább magát. A középfok a felsőfoktól lényegében csak szókincsben tér el, de a felsőfok nem jelenti az anyanyelvi szintet.. Anyanyelvi szint nagyon összetett, megérti az utcai kiabálást, zavart rádióadást..

Véleményem szerint nem lehet években kifejezni, mennyi idő alatt jutsz el erre a szintre. Egy bizonyos, nagyon sok szorgalom, kitartás és társ kell hozzá (beszéd, megétés). Emberenként változó, lehet akár egy élet is.

2009. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem :) köszikeh
2009. dec. 25. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyik szülőd angol, vagy több évig kinn élsz, akkor, de nem lehet meghatározni az idejét, sok mindentől függ.
2009. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
90%

Hát, ha nagyon nagyon belehúzol és minden idődet ezt tölti ki nem lehetetlen de pár évbe belefog kerülni! Az én párom angol mielőtt megismerkedtünk nem beszéltem angolul, azóta nyelvvizsgám van(1éve vagyunk együtt).

Csak hajrá:)

2009. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

11:44....attól még hogy valaki egy adott országban él 10 éve,miért lenne perfekt?????Annyira utálom ha valaki ilyet mond...itt nőttem fel Magyarországon és eszembe nem jutna ilyet mondani hogy perfekt vagyok magyarból!Mert nem igaz,attól még nem vagyunk azok,mindenkinek van mit tanulnia még a saját anyanyelvünkön is.PERFEKT-nek talán csak a nyelvészeket mondanám....de őket sem,inkább úgy állja meg a helyét,hogy ők közelítik meg a legjobban azt a szintet....

Sok olyan emberről tudok akik kinnt éltek,nagy magabiztossággal állították,hogy sikeresen letennék(játszva)a nyelvvizsgát,és hát nagyobb részük bukott...tudod mennyi Usa-ban élő és született ember bukna meg nyelvizsgán a saját nyelvéből???El sem tudod képzelni!Ugyanez vonatkozik a magyarokra,rengetegen a középfokú vizsgán elhasalnának...az hogy itt születsz,nősz fel,nem azt jelenti hogy tökéletesen tudod a nyelvet.Használod ami rád ragadt,ahogy azt te megszoktad(és mennyiszer hibásan.....)de ez senkit ne tévesszen meg....

2010. febr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!