Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire bonyolult a spanyol...

Mennyire bonyolult a spanyol nyelv?

Figyelt kérdés
Én ovis korom óta tanultam az angolt, ma már inkább használom 25 évesen. :-) A németet sose sikerült elsajátítani, pedig tanították, sőt, német őseim is vannak, valahogy nincs hozzá érzékem. Néhány éve "járkálok" külföldre néhány napokat alkalomadtán, Olaszországba sikerült többször, és bár sose tanultam, de már nagyjából értem a legegyszerűbb dolgokat, szóval az a nyelv mindenképpen érdekel komolyabban, de szimpatikus a spanyol is. Szóval az érdekelne, hogy ilyen tapasztalatokkal, amit észrevettem, a spanyol számomra könnyen vagy nehezen tanulható kategória volna.
2009. dec. 18. 22:35
1 2
 11/12 ROUGE77 válasza:

Én is elkezdtem szimpatizálni a spanyol nyelvel,mert mindig is tetszett,kb400milioan beszélik ezt a nyelvet,első sorban közép és dél amerikában,de még francia országban is felbukkan mint kisebségi nyelv.Én is németet tanultam de soha nem tetszett.

Ajánlom neked Dr király rudolf könyen gyorsan spanyolul nyelv könyvét :)


Amugy a kiejtések nem tünnek olyan bonyolultnak,csak figyelni kell bizonyos betüknél rá,mert pl a c -k nak ejtendő de e és i elött sz-es, meg a j betű sem jé hang.. stb

és csak nő meg him nem van a spanyolban nem ugy mint a németnél ahol semleges is.


amire még oda kell figyelni hogy előfordul olyan is hogy Egyes szavak hím- és nőnemben egyaránt használatosak, ez azonban megváltoztatja jelentésüket. például

pendiente-ha nőnemű akkor hegyoldalt jelent ,ha pedig hímnemben rakták akkor fülbevalót jelent.

2012. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én 10 évig tanultam angolt,elegge jol beszeltem is de kb 2 eve elek nemetorszagba és teljesen elfelejtettem az angolt.

Németet nem tanultam sosem de nekem elegge könnyen megy anyelv es tetszik is. (az egesz csaladom beszel nemetül kiskoromtol hallotam mindig ezert lehet konnyü nekem) Most nem regen keztem spanyolt tanulni es elegge könnyü nyelv a kiejtest kell gyakorolni de amugy nem ojan nehez.

2013. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!