Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire bonyolult a spanyol...

Mennyire bonyolult a spanyol nyelv?

Figyelt kérdés
Én ovis korom óta tanultam az angolt, ma már inkább használom 25 évesen. :-) A németet sose sikerült elsajátítani, pedig tanították, sőt, német őseim is vannak, valahogy nincs hozzá érzékem. Néhány éve "járkálok" külföldre néhány napokat alkalomadtán, Olaszországba sikerült többször, és bár sose tanultam, de már nagyjából értem a legegyszerűbb dolgokat, szóval az a nyelv mindenképpen érdekel komolyabban, de szimpatikus a spanyol is. Szóval az érdekelne, hogy ilyen tapasztalatokkal, amit észrevettem, a spanyol számomra könnyen vagy nehezen tanulható kategória volna.
2009. dec. 18. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
A spanyol nyelvet beszélik a legtöbben a világon! (ez meglepő, de igaz) Ez azt jelenti, h nem túl bonyolult nyelv, viszont nagyon szép és érdekes.
2009. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Hát, nem a spanyolt beszélik a legtöbben a világon, hanem a kínait és az mégis bonyolult nyelv:)

Amúgy szerintem nem nehéz, persze az angol után nehezebb lesz annyival, hogy itt ragozni kell az igét, rengeteg igeidő van, de ezt leszámítva a nyelvtana szinte ugyanolyan, mint az angolé.

2009. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

[link]

A világ legkönnyebb nyelve (állítólag), az angol előtt.

2009. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a statisztikának ne higyjél. Tanultam bolgárul és vicc, hogy könnyebb, mint pl. az olasz:D
2009. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

A kínait beszélik a legtöbben, és tényleg nem bonyolult nyelv, semmivel nem bonyolultabb, mint az angol pl. (Sőt, van, amiben egyszerűbb is. Csak kevéssé elterjedt, kevéssé ismert errefelé.)

A spanyol: szerintem rém egyszerű. Az írása nagyrészt fonetikus, tehát megvan, hogy melyik betű milyen hangot jelöl. (Nem úgy, mint az angolban és a franciában, ahol még a bonyolult kiejtési szabályok ismeretében sem mindig sikerül jól kimondani egy ismeretlen szót.) A nyelvtana elég egyszerű, nincsenek benne bonyolult, kivételekkel teli ragozások, nincs benne tizenakárhány igeidő... és nagyon sok szó eleve ismerős lesz.

2009. dec. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell nézni, hogy mennyien beszélik a nyelvet, hanem azt, hogy hol...

Egyébként tényleg nagyon egyszerű nyelv, könnyen meg lehet tanulni. Ha megtanulsz spanyolul, az olasz nyelvet is jobban fogod érteni. És sokkal szebb, mint a német :)

2009. dec. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én portugálul tanulok, a nyelvtana szinte ugyanaz, mint a spanyolnak, csak nehezebb, de még ez is tök egyszerűnek tűnik. Az a statisztika szerintem tényleg hülyeség... A német egy rém egyszerű nyelv, csak a logikáját kell megérteni. Nem hiszem, hogy a világ 10. legnehezebb nyelve lenne... Szerintem ess neki a spanyolnak, mert gyönyörű nyelv, és biztos, hogy hasznodra válhat a jövőben:)
2009. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A németnél szerintem minden nyelv szebb, de ez csak az én elfogult véleményem. :-) Érteni értem, de megértetni csak activity módjára tudom magam, nem tudom se beszélni se írni, biztos egyszerű, csak az agyam nem áll rá, de nem is tetszik annyira, hogy beleássam magam. Tanították és nem ment, pedig volt belőle jó tanárom. Megértem, de semmi több.

Az angolt nagyon könnyen tanultam, az olaszt meg nagyon könnyen kezdtem érteni, amikor Olaszországban voltam 0 nyelvtanulás mellett, egy pici önszorgalomból utánaolvasott nyelvismerettel, így, hogy ráérzek, könnyen tudom tanulni, a spanyolt nem is tudom igazán megmagyarázni, miért érdekel, az olaszhoz hasonlónak érzem az általam ismert nyelvek közül.

2009. dec. 19. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azon a véleményen vagyok, hogy nem vagyunk egyformák, így ami az egyik embernek könnyű, az a másiknak nehezebb, a harmadiknak még bonyolultabb..

Mindenképpen neked kell saját magad megtapasztalnod, neked milyen nehézségű a spanyol vagy bármi más. Lehet neked az eleje lesz nehéz, vagy pont a vége, más illetőnek fordítva.. Nem lehet előre tudni.

Az viszont bizonyos, ez is egy használható, népszerű, sok ember által használt nyelv, tehát nem 2 hét alatt fogod elsajátítani, idő kell hozzá és kitartás. Nem is lehet egy nyelvvel sem összehasonlítani, ebben is van valamihez viszonyítva könnyebb és persze nehezebb rész akár a nyelvtanban, akár a kiejtésben vagy az írásban, esetleg a megértésben.. Próbáld ki magad benne, akkor kapsz csak egyértelmű választ :)

2009. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jorge pedro kiss ***** válasza:
100%
a spanyol nyelv tanulása egyszerűen elsajtithato akár otthon is egyedül olvas irj sokat tanuld meg a betük helyes irását kiejtését kezdetben ezt gyakorold ne foglalkozz mit jelent a szó csak tudd jol ki ejteni aztán egyszerű mondatokat tanulj meg ellemezdcseréld fel a szavakat a mondatban alkos uj szavakkal mondatokat ez könnyű nyelv de sok gyakorlást igényel
2011. máj. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!