Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínait vagy japánt tanuljak?

Kínait vagy japánt tanuljak?

Figyelt kérdés
beleszámítva a kihasználhatóságot, stb.
2009. dec. 12. 21:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
A gazdaság jelenlegi alakulását figyelembe véve, inkább kínait.
2009. dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Kínait, ugyanis Orbánék most voltak Kínában, gazdasági kapcsolatot akarnak kiépítteni, szóval szüség lesz emberekre akik beszélnek kínaiul. Divatból ne tanulj japánul, nem lehet hasznosíttani.
2009. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Asszem a kínai mellett döntök
2009. dec. 18. 12:28
 14/18 anonim ***** válasza:

hát nemtom hogyan fogsz megtanulni akár japánul, akár kínaiul, ha csak azt nézed, hogy gazdaságilag melyik a jobb. ha nem érdekelnek egyébként ezek a nyelvek, akkor kínszenvedés lesz.

én kínait tanulok, de azért, mert imádom, szerintem gyönyörű nyelv, és a kínaiak is mindig kedvesek, szimpatikusak. de én akkor is tanulnám, ha egyáltalán nem lenne semmi haszna pl. gazdaságilag meg ilyesmik.

2011. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
ha jelentősebb időre ki akarsz menni japánba vagy kínába akkor a japánt válaszd, persze kínában több cég van és ott gyártanak mindent de japánban is találsz munkát és ott egyenlőbb esélyűbbek az emberek(én is először kínait akartam de szerintem a japán jobb)
2011. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hát nézd én japánul tanulok, de azt mondom ezt neked kell eldöntened. Amelyik kultúrához jobban vonzódsz. Mindkettőt megéri tanulni, hiszen Japán és Kína egyaránt gazdasági nagyhatalom, ráadásul Kínában már nem fog sokáig tartani a kommunizmus, bár ami most van az se igazán az. (Például látni ezt abból, hogy egy csomó vállalat Kínába települt át.) Mindkét országra nagy jövő vár szerintem.
2011. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nem csoda hogy japant ajanlom mert oda vissza vagyok a japan nyelvert egyszeruen imadom... es valahogy sokkal ertelmesebnek tunik mint a kinai (pl a japan zenebol ki tudom venni a szavakat de a kinaibo egyaltalan nem meg ha sokadjara hallgatom akk se es ha elolvasom a szoveget csk neyek nagyokat h ilyen szavakat hasznaltak a zeneben, mert en nem igazan halottam hasonlot)
2011. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen kínagyülölö japánfanoknak csak annyit:


A japán kultúra nagyrészt kínai eredetü. Ezzel talán nem ártana tisztában lenni.

2013. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!