Angol szakos vagyok, szerintetek tanári vagy fordítói szakot végezzek? Melyik miért jó? (elhelyezkedési lehetőségek, fizetés, stressz)
am hogy jutottál idáig???
mert én már tanultam egy-két helyen nyelvet, nyelviskolában is, tanári diplomával a tanáraink jobbnál jobb nyelviskolában tanítottak, de volt aki középsuliból jött ide, mert jobban keresett, volt aki külföldre ment dolgozni, és még tényleg egy csomó lehetőség van.. nem igaz hogy te nem tudsz kimenni dolgozni külföldre és kezdeni vmi hasznosat a nyelvtudásoddal már ha van egyáltalán.
"am hogy jutottál idáig???
mert én már tanultam egy-két helyen nyelvet, nyelviskolában is, tanári diplomával a tanáraink jobbnál jobb nyelviskolában tanítottak, de volt aki középsuliból jött ide, mert jobban keresett, volt aki külföldre ment dolgozni, és még tényleg egy csomó lehetőség van.. nem igaz hogy te nem tudsz kimenni dolgozni külföldre és kezdeni vmi hasznosat a nyelvtudásoddal már ha van egyáltalán."
Honnan tudod, hogy ezt nem kétezer kilométerről írom? :P A szerencsétlenségről meg annyit, hogy egyáltalán nem bánom, hogy nem a szakmámban dolgozom. Itt újságkihordással ötször annyit keresek, mint otthon tanárként. Kevesebbet dolgozom, és az idegeimet sem őrlik az idióta gyerekek, ez sem utolsó szempont. Persze akinek élete álma, hogy harminc évi tanítás után is 120 000 forint nettót keressen havonta, az nyugodtan menjen tanárnak. Magyarországon semmit nem ér a diploma (ezt a kérdező is meg fogja látni, mikor a munkaügyi központból átképzésre akarják majd küldeni), külföldön meg tényleg nem ez számít. Lehet, hogy én kevésbé vagyok szerencsétlen, mint azok, akik otthon maradnak, és azt gondolják, hogy a diploma minden...
Röhögni fogsz, de az albin kívül majdnem minden olcsóbb, mint Magyarországon. Hatalmas kamu, hogy külföldön minden drágább. Még ha átszámolom forintra, akkor is ugyanannyira, vagy max. egy hangyányit drágábbra jönnek ki a dolgok. A rezsim pl. 40 euro havonta, ebben benne van a víz, villany, fűtés, csatorna, szemétdíj. Mennyi az forintban? Tízezer forint? :P És Magyarországon mennyi egy átlagos 30 négyzetméteres lakás rezsije? Nem ennyi, az biztos...
A ruházati cikkek feleannyiba jönnek ki, mint otthon, és éppen tegnap röhögtem, amikor az egyik áruházban megláttam ugyanazt a Samsonite bőröndöt, amit otthon 70 000-ért láttam, írd és mondd: 100 euróért (nem akciósan).
A kaja: egy liter tej 90 cent (kb. 240 Ft, otthon ugyanennyiért veszi anyám), a rozskenyér kilója 1,30 - és nem kakaóval színezett, mint otthon, hanem 100% rozs. A hús drága, fél kiló csirkemell 5-6 euro.
A buszbérlet havi negyven euro lenne, ha nem bringáznék. Otthon asszem ugyanígy van a pesti felnőttbérlet...
No, szóval hagyjuk ezt a dumát, hogy Nyugaton minden drágább! Ezt a magyarok azért találták ki, hogy ezzel vigasztalják magukat...
A diplomáról meg annyit, hogy otthon tanítottam általános iskolában egy évet havi nettó 80 000 forintért. Mellette vállaltam magántanítványokat, ebből havi húszas jött össze. Az albérlet meg a rezsi elvitte a fizetésem 90%-át... És akkor még éljek, egyek, ruházkodjam, fizessem a diákhitelemet... És én még jó is jártam, mert egy egyetemi haverom angoltanári diplomával pl. államvizsga után egy évig munkanélküli volt, aztán pedig felvették kórházi beteghordónak 57 000 forint nettóval, amihez volt, hogy 16 órázott. Szóval még szerencsésnek is számítottam... Ennyit az angol szakos diploma értékéről.
Itt keresek havonta 1500 eurót, ami borzasztó kevésnek számít. A lakbérem 300, a rezsim, mint említettem, negyven. Kétszázból megélek egy hónapban, nem luxusszinten, de azért tudok változatosan és egészségesen étkezni, van elég ruhám, ami kell, megveszem a boltban. Nem kell számolgatnom a napokat, nem kell filléreskednem, nem lógok huszonéveim végén is a szüleim nyakán, nem kell kölcsökérnek haveroktól, nem nyögöm a hiteleket (mivel a diákhitelt már visszafizettem fél év alatt). Még kinn leszek három évig, és a félretett pénzemből otthon hitelmentes lakást tudok venni úgy, hogy egy, a magyarok által a végletekig lenézett munkából élek. Mert a magyarok még mindig azt hiszik, hogy a diploma a minden. Régen én is azt hittem, megcsináltam, a szüleim örültek, én meg rájöttem, hogy csak kidobtam az életemből öt évet... Már gimiben volt középfokú nyelvtudásom, érettségi után ugyanúgy megcsinálhattam volna azt, hogy dobbantok. Lehet, mostanra már meglenne a házam. :P Ami nyelvtudás az életben kell, az kb. a középfokú nyelvvizsgának felel meg. Ennyivel el tudsz boldogulni belföldön és külföldön. A munkáltatók meg - tapasztalat - egyáltalán nem azt nézik, hogy van-e diplomád az adott nyelvből.
Nekem pl. egy állásinterjún az interjúztató kedvesen a szemembe vágta: "Látom, tud angolul. Egyébként ért is valamihez, van valami szakmája? A nyelvtudás, az nem szakma..." És felvett szakfordítónak egy nyelvvizsgával rendelkező mérnököt helyettem, akinek pedig szakfordító végzettsége van (és aki kifizetett egy csomó pénzt ezért).
De ringassátok csak szép álmokba a kérdezőt, majd ő is lediplomázik, és akkor megtudja, mennyit ér a diplomája...
hat, ahol en dolgozom, oda diploma nelkul nem vettek volna fel (szakforditoi), igaz kb. 3szor annyit keresek mint te ujsagkihordasbol, ugyhogy igenis szamit a diploma.
szoval, hogy az eredeti kerdezonek is valaszoljak, szerintem forditoit csinalj, kiveve, ha imadod a gyerekeket es nem zavar, hogy keves fizetest es megbecsulest kapsz az elvegzett munkadert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!