Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az általános iskolákba minek...

Az általános iskolákba minek pont angolt, és németet kell tanulni?

Figyelt kérdés
Nem mind1ikbe,de nagy részben igen.
2009. dec. 3. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Az angol szerintem egyértelmű, világnyelv és nem is kell ezen változtatni. A németet rühellem, és ha lett volna választásom inkább spanyolt tanultam volna helyette. Sztem régebben a sok német befektető, turista meg szomszédság miatt nyomták a németet. A spanyolnak v. franciának több haszna lenne
2009. dec. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Az angol alapnyelv, amit szinte mindenhol elfogadnak.

A német is hasznos, hiszen azt is számos országban beszélik.

Jobb iskolákban lehet választani más nyelvekből is, ha pedig nem, ki lehet bírni azt a pár évet. Érdemes rágyúrni már most, mert diplomához minimum 1 nyv. kell, de sok helyen kettő.

2009. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Angol: világnyelv (bár nem szeretem)

Német: a németeknek pedig mindig nagy befolyásuk volt közép Európára, ezenkívül a világ egyik legnagyobb iparral rendelkező országa ezért fontos ez a nyelv is (bár szintén nem szeretem ezt se...)

2009. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Az angol világnyelv, az Internet nyelve, a német meg állatian hasznos nyelv itt közép-Európában. Németország a világ egyik legerősebb gazdasága, hazán egyik legnagyobb gazdasági partnere évszázadok óta. Én németes vagyok, és eddig még elboldogulatam vele a környező országban. A spanyolnak és a franciának itt ezen a környéken nem sok létjogosultsága van, bárki bármit is mond (pl. az egyik hozzászóló). Habár a spanyol is világnyelv, főleg közép és Dél-Amerikában beszélik, a franciát meg a volt gyarmatokon.

Szóval: ez a lehető legjobb választás itt Európában, a többi elmehet a sunyiba.

2009. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Az első hozzászólónak: Ugye te sem gondolod komolyan, hogy itt MO-on több haszna lenne a spanyolnak meg a franciának? Vicc. Nem azért tanulunk idegen nyelvet, hogy valamit tanuljunk, hanem hogy használjuk is. Itt hol használod ezt a 2 nyelvet?
2009. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: ez a lehető legjobb választás itt Európában, a többi elmehet a sunyiba.


Én pl. a finn- orosz- és svédtudásommal keresek tízszer annyit, mint a volt némettanárom.

2009. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ráadásul úgy volt, hogy egyik évben angol, másik évben német, aztán angol... Így a felső tagozat egyik fele csak angolt tanult, a másik csak németet. Sajna, nekem pont németet kellett.
2009. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok - én nem akarok itt maradni, járok ki dolgozni, és úgy látom több haszna van a spanyol, franciának
2009. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet svéd-, orosz- és finntudással tízszer annyit keresni?
2009. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevesebben beszélik ezeket a nyelveket, nagyobb a kereslet, az igény rá. (nem az vagyok, aki ezzel keres, csak idetévedtem:))
2010. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!