Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A dalfordítás (sokat) segít a...

A dalfordítás (sokat) segít a nyelvtudásomon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 7 éve tanulok angolt, 9.-es vagyok, de nem vagyok jó belőle.És 11-12.-ben nyelvvizsgáznom kell (vagy érettségi, nemtudom:P).Szoktam angol zenét hallgatni, és néha lefordítom őket magyarra is.Elhatároztam hogy ezután rendszeresen fordítok dalokat angolról magyarra, szótár segítségével szoktam, mert sok szót nem ismerek még sajnos.És emelett megtanulom az angol szöveget is, ezzel a kiejtésemet próbálom fejleszteni.Amúgy a fordítást úgy kezdem hogy meghallgatom a dalt(többször is, mert oylan gyorsan nemtudok írni) és leírom amit értek, és utána megkeresem a neten az eredeti dalszöveget, akkor kezdek neki a fordításnak.

Én ezt hasznosnak találom, mert 2 legyet ütök 1 csapásra.De lehet hogy tévedek.Szerintetek?


2009. nov. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így jutottam el a nulláról a középfokúig 2,5 év alatt. Igaz, napi 1-3 órát fordítottam. A szókincsem hihetetlen módon megnőtt.


Ha adhatok egy tanácsot: ne csak dalszövegekkel próbálkozz, azoknak elég szegényes a szókincse (épn szeretlek, te is szeretsz, miért hagytál el stb), hanem keress mindenféle más szöveget is, ami csak érdekel. Pl cikkeket a dalok előadóiról.

2009. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Egyet értek az elöttem íróval, én pl. a Depeche Mode szövegeit fordítottam.

Viszont szerintem a nyelvtanulás szempontjából jobb, ha olyasmit olvasol, amiben párbeszédek vannak, amiket ha megtanulsz egyből tudsz használni!


Vannak ún. szintes könyvek (különböző szintű nyelvtudáshoz), amelyekben van szómagyarázat is (nem fordítás), és ráadásul érdekes történeteket olvasol. Nagyobb könyvesboltokban lehet kapni. (persze egy klasszikus mű esetében vigyázz, mert lehet, hogy azt már nem úgy mondják a mai angol nyelvben)


Vagy vegyél az újságosnál angol nyelvű magazinokat (pl. ELLE, Marie Claire, Cosmopolitain, Time), olyat, ahol több interjú is van. Ezek teljesen életszerű párbeszédek (pl interjú egy szinésznővel), a mindennapi az életről. Szerintem ez a leghasznosabb nyelvtanuló eszköz

2009. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Akár kábel tv-n nézhet angol nyelvü filmeket is, azok is sokat segitenek. Nézd meg számodra melyik az a módszer, amelyik a leghatásosabb.
2009. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

sztem ne azokkal készülj nyelvizsgára

én is elég régóta tanulom és még mindig nem megy folyékonyan,de igy most bejöttek az idegen nyelvű tantárgyaim és egy idő múlva tökre szépen elkezdtem érteni amit mondanak az amerikai tanáraim. keress regényeket angol nyelven(én pl anita blaket kezdtem magyar után angolul és szépen meglehet érteni szótárral)

2009. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden hozzászólást, sokat segítettetek:)
2009. nov. 29. 10:39

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!