Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki aki jó németes segítene...

Valaki aki jó németes segítene lefordítani?

Figyelt kérdés

A téli szünetről kellene írni egy A4-es fogalmazást ötösért.


A téli szünet december 20-án kezdődött. Ez a nap már nem teljesen volt tanítási nap, előadást néztünk meg, aztán filmeztünk. Nagyon boldog voltam, mivel ilyen hosszú téli szünet már nagyon régen volt. A karácsony előtti napokban segítettem anyának a takarításban, sütöttünk, főztünk. 23-án a családom és én Pestre mentünk vásárolni. 24-én feldíszítettük a karácsonyfát, süteményt készítettünk, este a jézuska ajándékokat hozott. Sok ruhát, pénzt, kisebb ajándékokat kaptam. 25-én a szűkebb család együtt ünnepelte nálunk a karácsonyt, beszélgettünk, nevetgéltünk, jól szórakoztunk. az elkövetkezendő napokban itthon pihentünk, filmeket néztünk, játszottam a számítógépen. 28-án ismét elmentünk a boltba, bevásároltunk szilveszterre. Vettünk pezsgőt, különböző dudákat, élelmiszert. 29-én a családommal Hajdúszoboszlóra mentünk strandolni. Annak ellenére hogy most csak pár kinti medencébe mehettünk, nagyon jól éreztem magam. Szilveszter estéjén ismét sütöttünk. A barátnőmmel és családommal itthon vártuk az új év eljövetelét. Mikor éjfél lett, pezsgővel koccintottunk, kimentünk az utcára. Sok tüzijátékot vásároltunk, azokat fel is lőttük. Nagyon szép volt. Az összes szomszéd kint volt, ők is tüzijátékoztak, minden évben ezt szokták csinálni. Másnap már elkezdtem készülni az iskolára, leírtam néhány házi / szorgalmi feladatot, de azért még pihentem. Nagyon jó volt ez a szünet, én már csak a havat hiányoltam. Remélem a többi téli szünet is ilyen remek lesz.


2014. jan. 2. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek! Hányadikos vagy?

Privátban dobd át a te verziódat, kijavítom és segítek megérteni a hibákat.

Vagy elvárod, hogy más írja le neked?

2014. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is szívesen segítek, de azért írd meg te :)
2014. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!