Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy BME német...

Mennyire nehéz egy BME német kétnyelvű középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Már régóta tanulok németül, szeretném letenni a középfokút, ajánlották a BME-t, néztem a szóbeli témaköröket, de egyszerűen nem tudok hogy neki állni. Mostanában volt valaki ilyenen? Mennyire volt nehéz? Mire kell figyelni? Leginkább a szóbeli rész érdekelne, mert attól félek. Előre is köszönöm!

2013. dec. 30. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én novemberben voltam. Mivel édesanyám német nyelvtanár, jól tudja, melyik vizsgát érdemes letenni. Megmondom őszintén, a BME nem egy egyszerű nyelvvizsga. Ha nem tudsz középfokon németül, nem lesz meg a nyelvvizsgád. (Ellentétben sok más nyelvvizsgával). Nehéznek nehéz, de meg lehet csinálni kellő nyelvtudással és gyakorlással. A szóbelin van egy jópár témakör a prezentációhoz, ezeket felesleges bemagolnod, mert fel fog tűnni a vizsgáztatónak, és ezt te szívod meg. Ezeket a témaköröket úgy inkább csak vázlatpontosan fejtsd ki, hogy miről akarsz beszélni, és mondd el magadban, vagy mondd fel valakinek egy párszor. A másik 3 feladatnál semmi ilyen lehetőséged nincs. Ott a tényleges nyelvtudásodat fogják pontozni. ( Az egyik feladat a bemutatkozás, a másik egy bármilyen téma amit a vizsgáztató hoz fel, és vele kell róla beszélgetned, a harmadik meg egy feladatmegoldás/ dialógus).
2014. jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!