Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia-angol vagy francia-ném...

Francia-angol vagy francia-német? 14/L

Figyelt kérdés

Sziasztok, pályaválasztás előtt állok, 5 éve tanulok németet és 2 éve angolt. Jövőre francia kéttannyelvű gimibe készülök, és nem tudom mit válasszak második nyelvként. Szeretem a németet, semmi gondom vele, csak néha el tud rémiszteni az a rengeteg nyelvtani szabály, és nehezen megtanulható szavak. Nem tudom, hogy menne a francia mellett, félek keverném őket.


Na és persze ott az angol, ami sokkal könnyeb(nek tűnik), a szavakat hamarabb megtanulom/benne maradnak a fejemben. Mellesleg elmaradhatatlan nyelv.


Nem tudom mit válasszak, szeretem az angol is meg a németet is, mind kettőt sajnálnám abbahagyni. Lehetséges lenne a későbbiekben mindhárom nyelvet megtanulni (úgyis, ha esetleg a 5 évig nem foglalkoznék a némettel)? És mi módon?



2013. dec. 13. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a francia - angolt választanám a suliban, de mellette tanulnék és szinten tartanám a német tudásomat is. Kéttannyelvű mindenképpen jó választás! :)
2013. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
angol
2013. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Angol
2013. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Francia-angol.

Ha az angolt kedveled és hamarabb megjegyzed a szavakat, akkor a francia sem lesz nehéz. /a németet meg időközönként ismételd, hogy ne felejtsd el a tanultakat./

2013. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát...:) ha szereted a kihívásokat akkor Francia Német... de ha azt túl nehéznek találod akkor válaszd inkább a Francia angolt...:) Később aztán újra elkezdheted a Németet is:) Egyébként én is tanulok Franciát és nagyon szeretem:DD
2013. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 webnyelv ***** válasza:

Az angol fontosabb a mai világban, mint a német.

Később persze, hogy megtanulhatod mind a 3 nyelvet is! Sőt, még akár több nyelvet is.


Nem tudom, milyen szinten állsz a némettel. Ha már sokat tudsz, akkor viszont azt lenne érdemesebb tovább vinned, de én is így is az angolt javaslom.

2013. dec. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából alapfokú szinten vagyok németből:)


És köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. dec. 15. 10:53
 8/11 Zslt ***** válasza:
Sztem életed során mindhárom nyelvet érdemes lesz megatnulnod.
2013. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezhetem melyik suliba készülsz? Én is francia kéttannyelvűs vagyok, általánosban, meg nyáron angolul tanultam, és most(2. gimis évem) felvettem a németet. Szerintem az angolt könnyebb megtanulni magánúton, könnyebb tanárt találni, de attól függ melyik nyelv megy könnyebben, NE azt válaszd, hanem amit nehezebben tanulsz:)
2013. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi:) A Mikszáth Kálmán Líceumba készülök..:)
2013. dec. 19. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!