Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a nehezebb, az...

Melyik nyelv a nehezebb, az angol vagy a francia? Melyek az előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az angol sokkal könnyebben tanulható, egyszerűbb a nyelvtan is.
2013. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Franciául nem tudok, de hallottam pár ismerőstől, hogy nehéz. Ezzel szemben az angol szerintem az egyik legkönnyebben megtanulható nyelv. Másrészt pedig világnyelv, vagyis alap, hogy ma már mindenki beszél angolul (hogy helyes-e ez, arról lehetne vitatkozni...) Szóval ha választanod kell, ne engedd meg magadnak azt a luxust, hogy nem tanulsz meg angolul. Mellette tanulhatsz franciát, ha érdekel.
2013. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
angol a legkönnyebb nyelv :)
2013. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A francia jóval nehezebb: összetett nyelvtan - nem mondanám nagyon nehéznek, de sokféle igeidő, igemód van, bonyolult igeragozással, nemekkel kiegészítve, tehát van mit tanulni rajta. Az angol nyelvtan elég egyszerű: bár itt is vannak finomságok, de egy alapszintű kommunikációhoz sokkal kevesebb nyelvtan is elég.

A kiejtés kicsit nehezebb az angolnál...

2013. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül az angolt válaszd akár a személyes szimpátiádtól függetlenül is, mivel ez a világnyelv, ami nélkül nem sokra mész majd az életben. Bár a franciák nem szeretnek angolul beszélni.
2013. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grielean válasza:
100%
Angolt elég régóta tanulok, franciával próbálkoztam egy időben, de az alap nyelvtanát is nehezebbnek találtam, a kiejtés pedig egyenesen gyilkos az angolhoz képest. Sosem tudtam megszokni, hogy mennyi hangzót elharapnak, vagy egyáltalán nem is ejtenek, főleg a szavak végén...
2013. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen angol a könnyebb
2013. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ravel válasza:

Attól is függ, hogy milyen előtanulmányaid vannak.

Pl németül már tudsz és most második idegen nyelvként szeretnéd tanulni a fennt említett kettő közül valamelyiket?

Én tanulok angolt és franciát is szóval ha kicsit pontosítod, hogy mit szeretnél tudni akkor könnyebb lenne válaszolni.

2013. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!