Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy Németet?

Spanyolt vagy Németet?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok 4 éve.
2009. nov. 23. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
spanyolt!
2009. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Németet sok helyen kell beszélni de a Spanyolt nem..:/
2009. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

spanyolt

idén kezdtem el a németet de tök szar egy nyelv (angolt 10. éve tanulom)

2009. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ha az angolt kezded előbb tanulni, nehezebb a német, fordítva viszont könnyebben megy az angol.. Én németet tanultam, tényleg nem volt gond az angollal.

A spanyol elég felkapott és népeszerű nyelv. Brazília kivételével egész Közép- és Dél - Amerikában beszélik, na és Spanyolo-ban. Könnyű utána a portugált, olaszt franciát, románt és latint tanulni.

neked kell eldöntened, szeretnél-e spanyol vagy német területen élni-dolgozni, és ha igen mit..

itthon a németnek nagyobb hasznát veszed, ugyanis sokkal több német turista érkezik, mint spanyol.. Ha te szeretnél soanyolba menni nyaralni, megértenek angolul is, de persze nem hátrány, a beszéled a nyelvet.

Szerintem tanuld mindkettőt, illetve kezdj bele az egyikbe, ha nem jött be, csináld a másikat. Ha az sem jó, mehet a francia, olasz vagy orosz.. :)

/nekem a spanyol nagyon hadarós, de a német sem a szépségéről híres, nekem mégis az a megszokottabb :)/

2009. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy a spanyolt sok helyen beszélik, na de nézd már meg azokat a helyeket...Nyomortelep.
2009. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mind2t tanultam és egyértelműen spanyol:)
2009. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
spanyol
2010. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
német
2010. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én németet tanulok 8 éve, most német nemzetiségi gimibe fogok járni. nagyon szeretem, angolt én is 4 éve tanulok.

Spanyolt szeretnék majd 3. nyelvként tanulni majd nekem nagyon tetszik a spanyol csak az a kár hogy 3. nyelvet nem lehet tanulni a gimibe csak privát tanárnál és erre nekem nincs lehetőségem. Én mind a két nyelvet csak ajánlani tudom. De szerintem a német könnyebb lenne neked egy germán mellé először egy germán nyelvet tanulni. De te tudod.

2011. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
német
2011. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!