Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet hasznosabb...

Melyik nyelvet hasznosabb megtanulni második nyelvként? A németet az oroszt a franciát vagy a spanyolt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez a "melyik nyelvnek venném a legnagyobb hasznát" egy örök kérdés és az örök válasz rá az, hogy attól függ, mit akarsz vele kezdeni, mik a TE céljaid.

Az első számú leghasznosabb nyelv az vitathatatlanul az angol. Elengedhetetlen. De mivel nem erről szól a kérdésed, folytatom.

Európában a német nagyon hasznos. Ha arrafele akarsz menni, azt kell választanod.

Orosz: nagy piac, aminek a mi országunk a közeljövőben sokak szerint hasznát fogja venni.

Francia: a franciát nem ismerem, de szerintem akkor hasznos, ha az EU-ban akarsz tevékenykedni, mivel diplomáciai nyelv. Elég sok helyen hivatalos, mivel a fő gyarmattartó volt Anglia után.

2011. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez elsősorban attól függ, hogy mivel akarsz később foglalkozni, és hol.
2011. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a szállodaiparban akarok majd elhelyezkedni.
2011. márc. 20. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor akár francia akár a német egyaránt jó,attól is függ hogy melyik országban
2011. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Idegenforgalomban minden nyelv hasznos és előnyt is jelent.

Az angol mellé a német vagy a francia a legnépszerűbb párosítás, sokan már spanyolt és olaszt is tanulnak középiskolában/egyetemen. De sorolhatnánk még a japánt, kínait, arabot vagy oroszt is.


Rengeteg német turista érkezik hazánkba, de mellettük hollandok, belgák is.

A spanyol és az olasz is felkapott nyelv a turizmusban, bár nem sok olasz, spanyol (vagy Közép- és Dél - amerikai) jön hozzánk nyaralni a franciákról nem is beszélve. De német igen.


Én német-angol nyelvekkel választottam az idegenforgalmat (szálloda szak) és nem is kértek egyéb nyelveket. Külföldön (Ausztria) az angol és német mellett előny egy 3. nyelv, ez lehet a magyar is vagy olasz/spanyol/francia.


Azt válaszd, ami neked tetszik, mert anélkül kínlódás nyelvet tanulni :S

Szerintem a némettel nem nyúlsz mellé, de a francia is jó választás lehet. Olasz-spanyol-orosz legyen a későbbiekben :P

2011. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A német vagy a francia az ideális második nyelv.


Az idegenforgalomban különösen a német fontos, de a francia ott is jó, és az orosznak is van értelme. A spanyolnak nincs.


Én azt mondanám, hogy német>francia>orosz>spanyol a sorrend. A legfontosabb persze az angol.

2011. márc. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
amennyiben Európában szeretnél elhelyezkedni a német talán a leghasznosabb, a vendéglátóiparban a leginkább piacképes párosítás az angol-német. a spanyol talán annyival egyszerűbb, hogy könnyebben tanulható és utána ha szeretnél mondjuk olaszul is megtanulni, akkor relatíve könnyű dolgod lesz.
2011. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a spanyol talán annyival egyszerűbb, hogy könnyebben tanulható"


Pont mint a francia és az olasz. Mivel ez a 3 nyelv kb. egyforma könnyű/nehéz.

2011. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!