Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valaki aki rendszeresen...

Van valaki aki rendszeresen oda megy a turistákhoz és angolul elkezd velük társalogni?

Figyelt kérdés
Nemrég jutott eszembe ez az ötlet, hogy így milyen jó lehet nyelvet tanulni. Érdekelne, hogy mi a véleményetek erről, mennyire fejleszti a beszédkészséget stb.

2013. okt. 19. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kellene ajánlani nekik valamit viszonzásul - mivel hogy foglalkoznak veled. Közvéleménykutatás, matrica, idegenvezetés, diszkount, igyen ölelés, stb.
2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát elég udvariatlannak tűnik

Én nem merném

2013. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább böngéssz ilyen "prospektusokat,

amiket külföldieknek nyomtattak. Az nem társalgás,

de abból is lehet tanulni

2013. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ferihegyi reptéren(Liszt Ferenc) pár hónapja kerestek információ pultosokat, érdemes lehet egy olyat kipróbálni.


Személy szerint nem szeretek idegenekhez odamenni mert lehet épp nincsenek beszédes kedvükben, de amikor idegen nyelvű regénnyel utazgatok sokszor odajönnek beszélgetni vagy útbaigazítást kérni, amolyan turistamágnesként működik:)

Mindig angolul próbálnak velem beszélgetni de főként osztrák turistákkal futok össze akiknél jobban tudok angolul, így inkább a némettudásom próbálom csiszolni mert az elég gyér.

2013. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Én úgy gondoltam, hogy mondjuk a Hősök terénél vagy valamilyen nevezetes helynél, ahol azért van bőven turista, őket leszólítom, megkérdem hogy tetszik nekik Budapest, ajánlok nekik pár nevezetességet amit feltétlenül meg kell nézniük stb.

Tehát csak ilyen 1-2 perces beszélgetés, viszont ezzel is sok tapasztalatot szereznék.

2013. okt. 19. 23:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Én itt a gyakorikérdések oldalon is rendszeresen ezt ajánlgatom. Csak nem tőlem csented az ötletet? :D


Amúgy nekem leginkább ez vált be. ÉS (közvélekedéssel szemben) ez NEM udvariatlan. Ha őszinte segítő szándékkal közeledsz feléjük, még örülnek is egy nyitott, barátságos "bennszülöttnek", aki esetleg útbaigazítást vagy tanácsokat adhat nekik. Aki világot jár, az általában is nyitottabb és kíváncsibb ember az átlagosnál, (vagy a saját földijeinél is) és ők maguk is sokat segítenek benne, hogy érthetően fejezd ki magad, hiszen nyilvánvalóan KOMMUNIKÁLNI AKARNAK, nem pedig szívatni vagy "keresni rajtad a fogást", amitől esetleg (akár tudat alatt) egy tanárral való "beszélgetés során tartanál.

Valóságos, életszerű idegennyelvi beszédhelyzet. Egy kicsit magadnak is modellezed a "külföldre menést", csak hát sokkal kényelmesebben, olcsóbban, praktikusabban megúszod mint ha csak a nyelvtanulás miatt valóban el kellene hagynod az országot.


Én ezt a módszert csak dicsérni tudom; és ha egy mód van rá, a tanítványaimmal is kipróbáltatom. Volt már pár olyan "különleges órám" is amikor kivonultam az osztályommal, külföldiekre "vadászni" :D

2013. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó soromról eszembe jutott még, hogy szerencsés lehet segítséggel együtt menni. Találj egy gyakorlópartnert, akivel együtt még bátrabbak vagytok. Találjatok ki magatoknak valamilyen játékos versenyt, hogy ki mer több turistát megszólítani, kivel elegyednek többen beszélgetésbe, kinek sikerül több ideig szóval tartania a turistát, stb... :)


Persze célszerű olyan turistákat célba venni, akik nem éppen olyasvalamivel el vannak foglalva, amiben zavarnád őket :D de a legtöbben valóban céltalanul, esetleg tanácstalanul őgyelegnek... Sokszor lerí róluk, hogy kissé el vannak tévedve, és hálásak lennének a segítségért, csak hát ők se mernek helybelieket zavargászni, hátha az errefelé udvariatlanságnak számít. Szóval keress főleg olyanokat, akik zavartan keresgélnek, utcanévtáblákat vagy Budapest-térképet próbálnak kisilabizálni...

2013. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!