Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leírnád tanult nyelvedet?

Leírnád tanult nyelvedet?

Figyelt kérdés
Én csak azoktól kérem a választ, akik a nyelvet megszerették vagy tanulták , vagy nem szerették. Azt szeretném kérni, hogy ha negatív a véleménye kkor fejtse ki. Speciel gondoltam a németre, angolra, franciá olaszra, spanyolra, latinra. Persze ha más az is jó! (: Minden esetre köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 11. 15:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol tartasz, de az angol nem primitív. Folytasd tovább, és majd meglátod!
2009. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
szia! én németet tanulok 5 éve, angolt pedig két éve és ebből már van egy középfokú C nyelvvizsgám. szerintem ez alap. sőt ma már legalább két középfokú nyelvvizsga kell mindenhova. az angolt nagyon szeretem, én csak a némethez tudom hasonlítani és annál sokkal könybebb. az angol ma már mindenhol ott van, tehát szerintem ez legyen az első választott nyelved. a német is gyönyörű nyelv, csak picit több tanulsát igényel. bár sztem ez egyén függő. én pl nagyon könnyen tanulok nyelveket, de vannak ismerőseikm akik éveket szenvednek, míg elmennek egy középfokú viszgára. a gimi után spanyolt is szeretnék tanulni, mert így "kívülről" nagyon tetszik:) szerintem vágj bele minnél többe hogy megízlelgesd őket, mert csak te tudod majd megállapítani melyik a legkönnyeb és legszebb számodra!:)
2009. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

10 éve tanulok angolt. Tavaly nulladikos voltam és egy életre meguntam/megutáltam.

Idén kezdtem az olaszt, ami gyerekkori álmom volt és egyszerűen imádom. Szerintem eddig nagyon könnyű és a sok egyeztetés, ami miatt nehéznek szokták mondani, nekem az benne a szépség, mert attól lesz igazán dallamos. Mivel nagyon szeretem, mindenképpen olasz-romanisztika szakra szeretnék menni a gimi után.

A német nem tettszik, pedig rengeteg német zenét hallgatok, de valahogy nem tudott megfogni.

A következő tervben lévő nyelv az orosz, ami már csak a cirill betűk miatt is nagyon tettszik.

De amit egyszer még mindenképpen meg szeretnék tanulni, az a spanyol.

2009. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Angol:általános suli 4. osztálytól kezdve tanulom.Általánosban még tudtam ötös lenni(volt,amikor a kedvenc tantárgyam volt).Olyan gimibe mentem,ahova haladó angolos csoportba vettek fel(de az osztály másik felét a kezdő angolosok alkotják).Most már ott tartok,hogy szinte én vagyok a leggyengébben tanuló angolos a csoportban,megszólalni nem merek,nem szeretek fordítani,ha meghallok a tv-ben angol beszédet,többnyire legszívesebben elmenekülnék.Lehet,hogy meg fogom utálni az angol nyelvet,de nem a tanár miatt.

Olasz: kellett második nyelvet választani.Választáskor kilőttem a franciát,mert úgy gondoltam,hogy nehéz.ebből négyes-ötös vagyok és ezt nem utálom.

2009. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Angolul 3 eve tanulok, de kiskoromban folyamatosan korbe voltam veve az angol nyelvvel (mesek, konyvek stb) szoval most ugy beszelek, hogy szamos anyanyelvi beszelo nem hitte el, hogy nem az anyanyelvem. Igazabol nekem ugy erzodik, mintha az lenne, gyakran angolrol tukorforditok magyarra mar, annyira atallt ra az agyam. Imadom:D

Nemetul kb 10 eve tanulok, alapszinten vagyok utalom. Alapvetoen az a baj, hogy oda se figyelek oran. Kicsit banom, mert mar tudom, hogy hiba elpazarolni, ha az ember tehetseges a nyelvtanulasban (ragad ram, mint a piszok) de mar nem tudom visszacsinalni. Azert egyszer majd szeretnek megtanulni nemetul:)

Japanul 3 eve tanulok, egesz jol beszelem de nem kiemelkedoen jol. Nem annyira bonyolult, mint hiszik:)

Franciaul ertegetek, sokminden ramragadt, de nem tanultam sosem iskolai keretek kozt.

2010. jún. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
49%

"15.41-nek.Áruld már el a titkot,hogy lehet az angol nyelvet könnyen tanulni? Tényleg komolyan kérdezem mert én 30 fölött csak kínlódom az angol nyelvvel,és egyszerűen nem tudom hogy tanuljam meg,hogy ne is felejtsem el,és tudjam is használni..Légyszí tényleg érdekel!!!JA! 3 éve szenvedek vele,ráadásul hazai pályán..(Angliában)...

"


Ne haragudj, hogy fiatalon okoskodok (18 vagyok), de az angol az tipikusan olyan nyelv, amire felnőttként már nehéz "ráérezni". Fiatalon érdemes elkezdeni. Jó, tudom, ezzel nem sokat segítek...

2010. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én németet tanulok 4 éve.. de nem sok sikerrel a tanárom magoltat mindent és mondatot csak ugy tudok csinálni ha bemagolom elötte az egészet. Az igeragozást, mondat szórendet nem mondja el soha eccer se csak a magolás.
2011. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!