Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leírnád tanult nyelvedet?

Leírnád tanult nyelvedet?

Figyelt kérdés
Én csak azoktól kérem a választ, akik a nyelvet megszerették vagy tanulták , vagy nem szerették. Azt szeretném kérni, hogy ha negatív a véleménye kkor fejtse ki. Speciel gondoltam a németre, angolra, franciá olaszra, spanyolra, latinra. Persze ha más az is jó! (: Minden esetre köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 11. 15:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Tanulnom kellett az orosz nyelvet.Utáltam mert kötelező volt.

Tanulni kell az angol nyelvet,utálom mert nem megy...

Hobbiként elkezdtem a japán nyelvet,utálom mert az sem megy...Így most gagyogok valamit angolul,oroszul,és nem tudok semmit japánul.De a legjobban magyarul beszélek...

2009. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Angol- imádom, mert imádom és kész, mert szép és könnyű, pedig nem szeretem a tanárt. :D

Orosz- utálom, mert nehéz és értelmetlennek látom azt a sok szabályt, és mert elvette a tanár a kedvem. Biztos, hogy nem az orosz lesz a második nyelvizsga a diplomámhoz. De most még tűrnöm kell, pedig inkább készülnék az érettségi tantárgyakra.

2009. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
Én 6 évig tanultam németet, de valahogy nem állt rá az agyam és nem is szerettem. Egy éve angolt tanulok meg latint. Az angol az szerintem nem vészes, könnyen tanulható viszont a latinhoz rengeteg szabályt kell tudnod hogy egyáltalán megalkothass egy mondatot.
2009. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
15.41-nek.Áruld már el a titkot,hogy lehet az angol nyelvet könnyen tanulni? Tényleg komolyan kérdezem mert én 30 fölött csak kínlódom az angol nyelvvel,és egyszerűen nem tudom hogy tanuljam meg,hogy ne is felejtsem el,és tudjam is használni..Légyszí tényleg érdekel!!!JA! 3 éve szenvedek vele,ráadásul hazai pályán..(Angliában)...
2009. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
én is szeretem az angolt :) mondjk én 11 éve tanulom( 11.-es vagyok) és talán ezért könnyű. az olasz állítólag a némethez meg franciához képest könnyű. hát olaszban vannak olyan hülyeségek, hogy huuu -.-"
2009. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

tanultam angolt. egész jól megy, de nagyon nem szerettem a tanáraimat, ezért néha problémát okoz a használata, mert magát a nyelvet is megutáltam. pedig amúgy arányleg könnyű nyelv.

tanulnom kellett latint. nem utálom, de elvből szabotáltam mindig, mert akaratom ellenére betettek a csoportba. nem tanultam, de kifejezetten jól ment, logikus nyelv, csak rengeteget kell magolni és egy mondatban annyira össze-vissza dobálják a szavakat, h egy hosszabb körmondatban kínszenvedés megtalálni, mi mihez tartozik :D

2009. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
én tanulok jelenleg is latint és zserintem nagyon jó, bár beszélni nem nagyon tanulunk csak a nyelvtanát vesszük meg szövegeket fordítunk, de nagyon érdekes és klassz minden. Szerintem ha van rá lehetőséged akkor tanuljad. Egy csomó magyar szó is a latinból jön.És ha tudsz latinul, akkor az újlatin és a germán nyelvcsaládba tartózó nyelveket nagyon jól és könnyen tanulhatod.
2009. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, jöhetnek más válaszok is...
2009. nov. 11. 18:08
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

angol 11 év tanulás ebből aktív tanulás az elmúlt 2 évben:középfokú nyelvvizsga. nem igazán szerettem mert túl felkapott és én kicsit primitívnek tartom, de ma már elengedhetetlen az ismerete. volt pár tanárom, tőlük függött h éppen mennyire szeretem vagy utálom


olasz 4 éve, első tanárommal utáltam, aztán másodiknál megszerettem most fogok nyelvvizsgázni. azért kezdtem tanulni gimiben h ne németet kelljen


francia 2 éve magáncélból imádom!!! szintén most lesz nyelvvizsga


spanyolból csipegettem olasz és francia után tetszik :)


orosszal is próbálkoztam mert érdekel meg mert más mint angol,olasz,francia csak nincs rá időm :/

2009. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

angol: általános iskola 2. osztálytól tanultam egész az érettségiig, meg most újra a munkahelyemen.

nem mondanám hogy kimondottan szeretem de nincs vele semmi bajom, nem túl nehéz meg kell is a munkámhoz (informatika)


fracia: középiskolában tanultam 4 évig, eleinte nem tetszett és rosszul is ment, utolsó évben megszerettem és akkor jól is ment, végül 5-ösre érettségiztem belőle.

de mindenképpen nehezebb mint az angol mert kell benne ragozni meg nem olyan logikusak az igeidők és sokkal nehezebb a kiejtése (hogy írod le a szót -- hogyan mondod; raccsolós r; orrhangú magánhangzók...)

meg nehéz megérteni amikor franciák beszélnek mert nagyon összemossák a szavakat, amikor Párizsban voltam akkor is inkább angolul beszéltem - és kellemes meglepetés hogy hajlandóak voltak válaszolni!

2009. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!