Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki idegen...

Tanult már valaki idegen nyelvet idegen nyelven?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy külföldön tanulok, minden angolul megy... viszont jövőre lesz spanyol órám is... mennyire lesz nehéz angolul tanulni spanyolt? (hogy angolul fognak mindent elmagyarázni)
2011. júl. 2. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem egyszerű rá kell hasalj az angolra nagyon.Majdnem anyanyelvi szintre akkor nem lehet gond a megértés
2011. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha profin faszán penge vagy angolból akkor nem lehet gondod vele, de érdemes lenne beszerezned egy spanyol magyar tan könyvet meg szótárat a biztonság kedvéért, lehet nem árt ha magyarul is tanulgatod, tudom hülyén fogalmaztam, de nem könnyű fél ittasan.
2011. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is angol nyelvű tankönyvből tanulok, és éppen spanyolt. Szerintem sokkal jobb így, mintha magyarul oktatnának egy idegen nyelvet.
2011. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom nincs azzal, hogy angolul tanulok Japánul (mondjuk nyelviskolába magyarul tanulok, de soha nem kellett a tanáromat kérdeznem az otthon tanultakkal kapcsolatban) bár mondjuk én alapból is naponta több órát angolul chattelek, angol oldalakat látogatok, használom az angolt (makin' up stories~) és stb, szóval nekem elég jó az angolom, mégha nem is tanárként, de szinte mindent megértek egy rendesebb könyvben is.


Szerintem, ha vagy olyan szinten, hogy normális órákat megértesz angolul, akkor nyelvet is bőven meg tudod tanulni angolul.

2011. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem vészes, egyetemen anyanyelvi spanyol tanárunk volt, és mivel az angol jobban ment nekünk, mint a spanyol, a nő pedig nem tudott magyarul, ezért ha vmi nem ment spanyolul, akk angolul beszéltük meg, de semmi bonyolult, főként a spanyolon volt a hangsúly, leginkább azt kellett használni.
2011. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úhh az durva van olyan ismerősöm aki kínait és oroszt úgy vágja mit a sicc és fordítóként dolgozik.

Nem semmi tudása lehet azoknak az embereknek akik két külön nyelvet fordítanak szinkrontolmácsként.

2011. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a középfokú angolommal tanulok franciául és megy. Nekem ez így sokkal könnyebb, mintha magyarul tanulnám az angol és a francia közötti hasonlóság miatt.
2011. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én franciát tanulok angol anyanyelvű tanárral (angolul). Az első pár órán még volt némi megszeppenés, de utána elég jól belerázódtam és szerintem is sokkal könnyebb így, mint magyarul megtanulni egy idegen nyelvet. Nem tudnám megmagyarázni miért, de sokkal jobban megértettem az összefüggéseket, illetve amitől a hideg ráz, az a nyelvek más nyelvhez való hasonlítása... Namármost, ha a franciát angolhoz hasonlítják és nem magyarhoz, az nekem valahogy sokkal kézenfekvőbb, érthetőbb.
2011. júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok hasznos választ :)


1 éve tanulok külföldön (már mindent megértek, ha nem akkor is következtetek, így könnyű... )emlékszem, hogy mikor először voltam abban a suliban,nem sokat értettem (hiába volt akkor a középszintű nyelvtudás) beültem spanyolra is, és hát, nem sokat értettem, év vége volt, lemaradtam az egész éves anyagról, de a következő dolgozatot nekem is meg kellett írnom...

Használtam szótárat, és az előzőheti nyelvtani szerkezetet én is megírtam... és nem teljesítettem rosszabbul mint az átlag...

Csak akkor is minden más volt, sok kímélet, még az "idei" évemben is... most már nem kapok tanárt sem, persze mindig fog segíteni, de akkor is nehezebb lesz egyedül boldogulnom...

2011. júl. 3. 00:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen. Németül németet. Nekem könnyebb, mert nem kell két nyelven gondolkodni egyszerre, viszont a kezdetektől nem ajánlom, az alapokat azért így nehéz lenne megtanulni.
2011. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!