Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leírnád tanult nyelvedet?

Leírnád tanult nyelvedet?

Figyelt kérdés
Én csak azoktól kérem a választ, akik a nyelvet megszerették vagy tanulták , vagy nem szerették. Azt szeretném kérni, hogy ha negatív a véleménye kkor fejtse ki. Speciel gondoltam a németre, angolra, franciá olaszra, spanyolra, latinra. Persze ha más az is jó! (: Minden esetre köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 11. 15:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor régen, boldogult gyermekkoromban anyanyelvként tanultam eszperantót. Később jött az angol. Jók voltak az órák, egy nagyobb barátom tanította. Aztán mindez elfelejtődött, mert az iskolában a németet választottuk anyámmal.


Nem vagyok nyelvtehetség, de szeretem a nyelveket. 15 év után sikerült letennem a német nyelvvizsgát. Szerettem a németet, különösen addig, amíg nem volt latin, amiért rajongtam, annak ellenére, hogy kötelező volt a gimnáziumban.

Olvasom és megértem a különböző korszakokból fennmaradt latin nyelvű műveket, de olvasás után nem emlékszem a részletekre.

A latin után visszavettem az angolt, mint szükséges rosszat. Aztán jött egy angol nyelvtankönyv, amitől rájöttem arra, hogy az angol nyelv érdekes, úgyhogy megkedveltem. Még mindig nem tudok megszólalni angolul, bár tudok írni egy bizonyos szinten.

Az angol elkezdése után újrakezdtem az eszperantót is, amit szeretek, csak sajnos nem volt lehetőségem a beszédértést gyakorolni.


Mindezeket a nyelveket ma is gyűröm.

2009. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Én németül tanultam, és határozottan jól megy. (Holnap lesz a szóbeli emelt szintű érettségim). Nagyon jó tanárnőm volt gimiben, 5 év alatt majdnem az alapoktól heti 5 órában felsőfokig jutottam.


Latinul kellett 4 évig tanulnom. Ezt nagyon nem szerettem. Bár a nyelvtant érdekesnek találom, de a szótanulás nekem szenvedés volt.


Oroszul 2 éve tanulok, és viszonylag jól megy. A 3 közül ez a kedvencem. Van néhány furcsasága (pl. befejetztt-folyamatos igék, rövid-/hosszúalakú melléknevek) de ezt leszámítva szerintem annyira nem nehéz. És én nagyon szeretem azt a kellemes akcentust.


Angolul nem tanulok, de mivel annyi minden angolul van, rengeteg dolgot megértek és alap szinten el is kommunikálok. Szerintem nem lehet túl nehéz nyelv, bár én angol nyelvtant sosem tanultam. Ha mondok valamit, akkor azért úgy, mert egy számban vagy filmben úgy hallottam. És ez az esetek 95%-ban be is jön.


Szlovákul beszéltem/értettem régebben elég sokat, még mielőtt elkezdtem oroszul tanulni. Mert volt egy szlovák barátom és sokat hallottam beszélni. De az orosz miatt, már csak értek.


Ezeken felül még angolul akarok rendesen megtanulni, és izlandiul meg norvégul :P esetleg finnül

2009. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Én 4 nyelven tanultam, ezekből az olasz és a spanyol tetszett a legjobban. Ez a két nyelv nem túl kötött, ha nem tartod be a szabályokat, akkor is megértik, mit akarsz mondani. Dallamos, izgalmas mindkét nyelv.

Németet 10 évig tanultam, de már meg sem tudnék szólalni ezen a nyelven. A rengeteg kötöttség, szabály és hogy mindig arra kell figyelni, hogy jól használd a nyelvtant, nekem egyáltalán nem tetszik. Ja, és a kiejtés sem.

Az angol meg ha tetszik, ha nem, kötelező, hisz anélkül nem boldogul az ember. Ha valaki jobban belemélyed, nem rossz nyelv.

2009. nov. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Angolul tanulok már 7 éve, de csoportban sosem ment igazán, ezért nem is szerettem. Most, hogy már iskolában nem tanulom csak itthon, sokkal jobban megy és szeretem.

Angol mellett héberül is tanultam, ez nagyon jól ment, a betűket gyorsan elsajátítottam, a nyelvtant nem mondanám vészesnek, viszonylag egyszerű nyelvnek találom.

A latint már 2. éve tanulom és nagyon megszenvedek vele, főleg a szavak és a ragozás tanulásával, ill. a szövegek fordításával, mivel tényleg nehéz megtalálni, hogy mi mivel van egyeztetve.

Németül pár hónapja kezdtem el, eddig nagyon jól megy, remélem később is elmondhatom ezt, nagyon megszerettem.

2009. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Angolt imádom általános iskola 3. osztályától tanulom(most 12-es vagyok) de már vagy 5 éve nem volt angolkönyv a kezemben és mégis 4-5ös vagyok, nem felvágásként mondom csak egyszerűen annyira a mindennapjaim része az angol hogy nem is tantárgyként tekintek rá hanem szórakozásként és mindig csodálkozok hogy az osztálytársaim ugyanúgy gürcölnek,szenvednek vele mint én mondjuk a matekkal :D

Japánt nemrég kezdtem el tanulni animék/zenék hatására, ezt még jobban szeretem mint az angolt, teljesen logikus a felépítése és tetszik hogy egy csomó dologban hasonlít a magyarra. Még eléggé kezdő vagyok, de haladok! :D

2009. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 8. éve tanulok németet és tavaly kezdtem el az angolt. Ha valaki tanult németet, akkor az angol könnyen fog menni.

A német viszonylag nehéz nyelv az angolhoz képest.

2009. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Német - 10 éves korom óta tanultam, bár elég gyengén tanították. Aztán gimi végzősként beiratkoztam (egy csaj miatt :$) nyelviskolába, egy év alatt megvolt az alapfokú. De nem túlzottan szeretem a kacifántos, kivételekkel tűzdelt nyelvtana miatt.

Angol - ameddig a kissé kusza igeidők meg az állandósult, idegen fül számára hülyén hangzó szókapcsolatok, kifejezések képbe nem jöttek, igen szerettem. Azóta is, csak van pár irritáló dolog benne. Nem tetszik, hogy nem fonetikus nyelv, a kiejtésre sokszor nehéz ráérezni az írott szóalak után. De hasznos, midnen nap használom, tervbe van véve a felsőfokú nyelvvizsga is.

Vietnámi - a kiejtésben a tónusok miatt eleinte nagyon szokatlan, de nyelvtan tekintetében egy egyszerű, könnyen tanulható nyelv. Másfél éve tanulom, kb most vagyok alapfokú szinten.

Kínai - mint a vietnámi, csak az írása még inkább tetszik.

Japán - túl furcsa a logikája, de a nyelvtana nem vészes, a kiejtése még kevésbé. Bár még csak ismerkedek a nyelvvel, de jövőre le akarom rakni a JLPT-t.

Koreai - mint a japán, csak egyszerűbb.

Indonéz - itt is kb alapfoknál járok, piszok könnyű.

Eszperantó - a legkönnyebb. Egyszerűen érdekes. Pár hét alatt nulláról meg lehet tanulni alapfokú nyelvvizsgáig.

2009. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
70%

Angolt tanulok már vagy 8-9 éve..nem szeretem..

Németet tanulom azt IMÁDOOM:)

és szakköri szinten az oroszt:D az se rossz:D

2009. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Az angolt 6 évesen kezdtem tanulni, ma már tanítom :-D Imádom, számomra óriásit nyílt a világ, hogy beszélem, értem, tanítom. Második anyanyelvem.


Francia: első nekifutásra eljutottam egy középfokú nyelvvizsga szintig, aztán nem volt időm, kapacitásom tovább vinni mindenféle okok miatt, most pedig enyészik. Bár rengeteget értek, és még többet blöffölök rajta...Majd egyszer újra előveszem.


Német: der die das. :-P Ritka rossz tanáraim voltak, gyakorlatilag megutáltatták velem. Semmit sem tudok németül már.


Spanyol: a következő kiszemelt :-D

2009. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Áltsuli 1. óta tanulok németet (13éve),nekem nagyon tetszik a nyelv.Életem során nekem is tanárfüggő volt,voltak olyan időszakok,amikor utáltam.Nagyon sok,és többségében rossz tanáraim voltak,de most ismét imádom:) Folyton a német TVt nézem.


Az angolt gimi 2-tól 4.-ig tanultam,nekem az a nyelv is nagyon tetszik,mert írtó könnyű angolul megszólalni,meg mert egyszerű.Viszont ez az oka annak is,hogy kevésbé szeretem a németnél.Már TÚÚÚL egyszerű,ahogy az egyik válaszoló is fogalmazta:primitív.Viszont ezenkívül pedig valami megfoghatatlan nehézség van benne,de nem tudom megfogalmazni,h mi.Olyan összevisszaság az egész,nem is tudom.Na mind1:D

2009. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!